×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Iberia uruchomi spółkę Iberia ExpressIberia otrzymała od rady nadzorczej International Airlines Group (IAG) zielone światło do stworzenie spółki zależnej Iberia Express. Nowa linia rozpocznie swoje operacje latem 2012.

Nowa spółka będzie obsługiwać część połączeń krótkiego i średniego zasięgu Iberii z bazy w Madrycie przy użyciu floty Airbusów A320 skonfigurowanych w dwie klasy podróży, klasę biznes i ekonomiczną.

- Iberia Express oferować będzie konkurencyjne ceny na połączenia z i do Madrytu. Została stworzona, aby jeszcze skuteczniej konkurować na hiszpańskim i europejskim rynku. Początkowo skupiać się będzie na obsłudze obecnych rejsów jednak już teraz analizuje rozwój nowych rynków i miejsc docelowych, aby jeszcze bardziej wzmocnić ofertę lotniska w Madrycie, przy okazji tworząc nowe miejsca pracy dla hiszpańskiej gospodarki - mówi oficjalny komunikat IAG.Początkowo linia zadebiutuje czterema Airbusami A320, ale z czasem flota przewoźnika ma wzrosnąć do 13 maszyn do końca 2012 roku. Wszystkie maszyny pochodzić będą z Iberii.

Iberia Express ma generować niższe koszty operacyjne. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez rekrutację nowego personelu pokładowego oraz lepsze wykorzystanie operacyjne statków powietrznych. Początkowo obsługą naziemną i techniczną zajmie spółka Iberia Handling.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie