×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Warszawa: Akcja Zima podsumowanaPomimo trwającego kalendarzowego lata lotnisko Fryderyka Chopina dokonało podsumowania kosztów, jakie poniosło w sezonie 2010/11 w związku z walką ze śniegiem i lodem na terenie portu lotniczego.

 - To był naprawdę trudny sezon, ale nie daliśmy się zaskoczyć zimie – podkreśla Jan Michalak, szef Służby Utrzymania Lotniska.

Na warszawskim lotnisku do walki z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi w 2010/2011 roku zaangażowano rekordową ilość pracowników oraz środków. Łączny koszt "Akcji Zima" wyniósł 10,8 mln zł.

Suma ta została wydana zarówno na płace dla personelu, jak również  środki i maszyny pomagające w usuwaniu zalegającego śniegu.

Do walki z nim zaangażowano 163 pracowników. Pracując przez całą dobę wyrobili oni ponad 8,8 tys. nadgodzin. Zmienność warunków pogodowych sprawiła również, że konieczne było użycie rekordowej ilości 2,1 tys. ton środków chemicznych służących do odladzania nawierzchni lotniskowych. 

Efektywna walka ze śniegiem i lodem była możliwa również dzięki sześciu nowym zestawom odśnieżającymi MB2041/Overaasen oraz nowej zraszarce. Wraz z dziewięcioma starymi zestawami  odśnieżającymi udało się szybko opanować sytuację na płytach postojowych.


Jak podkreślają władze lotniska wszystkie podjęte działania sprawiły, że w ciągu całego okresu zimy port zamknięty był tylko dwa razy po godzinie.

- Wiele dużych portów nie poradziło sobie z intensywnymi opadami, co powodowało ogromne zakłócenia w transporcie lotniczym w całej Europie. My z dumą możemy powiedzieć, że zimie się nie daliśmy – podsumowuje akcję Jan Michalak.

Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie