×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ETS: Zakaz uczestnictwa dla linii z USAPrawna bitwa o europejski System Handlu Emisjami (ETS) wkroczyła na najwyższy możliwy poziom. Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, niższa izba amerykańskiego Kongresu, pracuje nad ustawą, która zakaże przewoźnikom z tego kraju uczestnictwa w ETS.

Prace trwają w Komitecie Transportu i Infrastruktury. Proponowaną ustawę popierają zarówno Demokraci, jak i Republikanie. Oznacza to, że na pewno zostanie przegłosowana, choć możliwe są niewielkie zmiany w treści. Mało prawdopodobne jest jednak, by zmieniono jej główne zapisy.

Jeśli ustawa wejdzie w życie przed 1 stycznia 2012 r., kiedy ETS obejmie lotnictwo, powstanie bezprecedensowa sytuacja. Z jednej strony europejscy regulatorzy będą wymagać, by wszystkie linie latające do Europy, także amerykańskie, uczestniczyły w systemie. Z drugiej jednak strony, prawo Stanów Zjednoczonych, pod które podlegają tamtejsze linie lotnicze, będzie jasno zabraniać im udziału w ETS-ie.

- Niesprawiedliwy ETS jest jasnym pogwałceniem prawa międzynarodowego i stawia amerykańskich przewoźników w pozycji utraty konkurencyjności - powiedział John Mica, przewodniczący Komitetu z Partii Republikańskiej.

- Wprowadzając tę ustawę nie odrzucamy całkowicie konceptu kontrolowania emisji dwutlenku węgla. Podobnie jak administracja Obamy, sprzeciwiamy się jednak samodzielnym krokom ze strony UE, które naruszają suwerenność Stanów Zjednoczonych - dodał Nick Rahall z Partii Demokratycznej.

W ustawie, poza zakazem uczestniczenia w ETS-ie, znalazło się również wezwanie do negocjacji, by amerykańscy przewoźnicy nie zostali ukarani. Swoje poparcie dla proponowanego aktu wyraziły Amerykańskie Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (US ATA) oraz IATA.

Dominik Sipińskigość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie