×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódź: Terminal rośnie jak na drożdzachW Porcie Lotniczym Łodź im. Władysława Reymonta trwa  ostatni etap prac przy  budowie Terminala 3. Według założeń budynek ma zostać oddany do użytku już na przełomie III i IV kwartału tego roku.

Na obecnym etapie budowy ekipy pracują nad wykończeniem obiektu wewnątrz. Powstają m.in. wylewki na posadzkach, stawiane są ściany działowe, oraz kładzione są gładzie.
 Nowy terminal  pozwoli zwiększyć przepustowość lotniska ponad czterokrotnie. Władze portu zapowiadają, ze łódzki port lotniczy dzięki nowej inwestycji  będzie w stanie obsłużyć nawet do trzech milionów pasażerów rocznie.

Do dyspozycji przyszłych podróżnych przeznaczonych będzie aż 39 lokali o łącznej powierzchni ponad 1,8 tys. metrów kwadratowych.Terminal 3 o powierzchni prawie 25 tys. metrów kwadratowych w przyszłości przejmie obsługę pasażerów z dwóch obecnie funkcjonujących terminali.

Całkowity koszt projektu to ponad 195 mln złotych. Około osiemdziesiąt procent dofinansowania inwestycji pochodzi z środków Unii Europejskiej.Dla wszystkich, którzy chcą na bieżąco śledzić postępy prac, na stronie internetowej lotniska została umieszczona specjalna zakładka z kamerą internetową. W trybie on-line przekazuje ona obraz z przed terminala.

Justyna Żyła
Fot. Mariusz Jabłoński, Port Lotniczy Łódź


Reklama


Booking.com
gość_ebb7f - Profil
gość_ebb7f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie