×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair walczy z opłatami na GatwickBrytyjski Civil Aviation Authority  polecił Gatwick Airport  wprowadzenie bardziej przejrzystej i niedyskryminacyjnej struktury opłat za odprawę bagażową. 

Orzeczenie zostało wydane w związku z skargą złożoną przez linie Ryanair w 2009 roku. Przewoźnik oskarżył władze podlondyńskiego portu o "nieprzejrzysty system cen", a dokładniej, o brak informacji w jaki sposób kwestie opłat za odprawę są ustalane.

Linie lotnicze zakwestionowały zasady, według których pasażerowie, którzy  posiadali wyłącznie bagaż  podręczny oraz odprawili się on-line byli obciążani, jak pasażerowie, którzy posiadali bagaż rejestrowany i odprawiali się w tradycyjny sposób.

- Kryteria stosowane przez LGW nie były przejrzyste, a  użytkownicy nie byli w stanie zrozumieć, w jaki sposób dokładnie opłaty zostały obliczone - twierdził przedstawiciel CAA.

Dodał on, że takie same warunki zostały ustanowione dla odmiennych  transakcji bez wystarczającego uzasadnienia celu, co jest naruszeniem przepisów UE. Zgodnie z nimi, organ zarządzający portem lotniczym jest zobowiązany do podjęcia niezbędnych środków w celu zapewnienia, że wszelkie opłaty za dostęp do urządzeń portu lotniczego są ustalane na podstawie właściwych, obiektywnych, przejrzystych i niedyskryminacyjnych zasad.

- Ryanair przeprowadzi przegląd struktur opłat na lotniskach w całej Europie, aby zapewnić, że pasażerowie Ryanair nie są zmuszeni do płacenia za usługi lub urządzenia,  których  nie używają –skomentował zaistniałą sytację Stephen McNamara, rzecznik prasowy linii Ryanair.

Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie