×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niepełnosprawni płacą za parkowanie- Od niedawna wprowadzono opłaty za korzystanie z parkingu od niepełnosprawnych na lotnisku w Balicach. Dotyczy to tych kilku miejsc oznaczonych jako miejsca dla niepełnosprawnych. Na innych opłata obowiązywała wcześniej - informuje Tomasz na platformie "Daj znać" .

Lotnisko argumentuje wprowadzenie opłat jako sposób przeciwdziałania oszustom którzy posługiwali się kartami dla niepełnosprawnych w sposób niezgodny z prawem.

- Na miejscach dla niepełnosprawnych nagminnie parkowały pojazdy, które są wykorzystywane do odpłatnego transportu osób.  Zdarzały się także sytuacje, kiedy kierowcy posługiwali się fałszywymi legitymacjami. Ponieważ zależy nam, aby miejsca postojowe dla osób uprawnionych były dla nich dostępne podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu opłat - argumentuje Urszula Podraza, rzecznik prasowy Kraków Airport.

Jednak obecnie większość pasażerów niepełnosprawnych zmuszonych jest parkować w dużej odległości od lotniska. A dotarcie o kulach czy na wózku do terminala stanowi barierę często nie od pokonania.

- Analizujemy możliwość wprowadzenia darmowego postoju w czasie pierwszej godziny i takiej modyfikacji systemu, aby automatycznie identyfikował on pojazdy posiadające karty parkingowe dla inwalidów - kwituje Podraza.

Miejmy nadzieję, że system zostanie wprowadzony niebawem, umożliwiając niepełnosprawnym pasażerom jak najbardziej komfortowy dostęp do krakowskiego lotniska.

Paweł CybulakReklama


Booking.com
gość_ebb7f - Profil
gość_ebb7f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie