×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pikniku w Krakowie nie będziePrzykra wiadomość dla miłośników Małopolskiego Pikniku Lotniczego organizowanego w Krakowie. Niestety ósma edycja tej imprezy zaplanowana na 25-26 czerwca nie odbędzie się. Impreza zostaje odwołana na 2 tygodnie przed jej terminem.

Powodem są  zmiany, które dokonały się 26 maja br. Tego dnia zostały uchylone Wytyczne nr 2 Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z dnia 28 lutego 2005 r. w sprawie organizacji i prowadzenia pokazów lotniczych.- Głównym powodem uchylenia wytycznych były sprzeczności w stosunku do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 22 grudnia 2003 r. w sprawie wyjątków od zakazu wykonywania lotów próbnych i akrobacyjnych nad osiedlami i innymi skupiskami ludności (Dz.U. Nr 230, poz. 2304). Taka sytuacja powodowała niejednolitą interpretację niektórych przepisów. Aby uniknąć kolejnych nieporozumień Prezes ULC wycofując Wytyczne podkreśla konieczność dokładnego stosowania wspomnianego wyżej rozporządzenia - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie ULC.

Link do pełnej informacji ULC w tej sprawie

Oficjalny komunikat w sprawie odwołania imprezy:

Szanowni Państwo,

W imieniu Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie z przykrością informuję, że z przyczyn formalnych i od nas niezależnych - w związku z uchyleniem w dniu 26 maja 2011 r. przepisów o organizacji pokazów lotniczych przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego – zmuszeni zostaliśmy do rezygnacji z przeprowadzenia VIII Małopolskiego Pikniku Lotniczego w formule, która dawałaby Państwu satysfakcję na dotychczasowym poziomie.

W trosce o wysoką rangę i klasę pokazów nie chcemy ograniczać się jedynie do przylotów statków powietrznych klasy Ultralight lub paralotni i ich prezentacji statycznej, co byłoby ogromnym rozczarowaniem dla rzeszy miłośników lotnictwa nie tylko w Małopolsce, a także sprowadzałoby sztandarową imprezę lotniczą do skali niewielkiego zlotu.

Pragnę w tym miejscu także przeprosić wszystkie osoby i instytucje zaangażowane w dotychczasowe prace przy Pikniku - naszych sponsorów, patronów honorowych i medialnych oraz wszystkich uczestników Pikniku, w tym pilotów i załogi - i podziękować za ich wsparcie dla naszych działań.

Wierzę, że w przyszłości podobna sytuacja nie będzie miała miejsca i zapewniam, że Muzeum Lotnictwa Polskiego dołoży wszelkich starań by Piknik w 2012 r. odbył się w tradycyjnej formule i by dostarczył Państwu wspaniałych wrażeń.

Krzysztof Radwan, Dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego

Piotr Bożyk
Fot. Małgorzata Michalak


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie