×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT wynajmuje B767 od Air ItalyOd piątku (22.04) część rejsów transatlantyckich PLL LOT będzie realizował Boeing 767 należący do Air Italy. Maszyna została wynajęta jako wet lease czyli leasing samolotu wraz załogą Air Italy. A wszystko dlatego, że narodowemu przewoźnikowi brakuje maszyn do obsługi połączeń.Flota dalekodystansowa PLL LOT zmniejszyła się z 6 do 5 maszyn. Na początku kwietnia z Polski odleciał Boeing 767-300 SP-LPF.Władze PLL LOT apelują, aby nie wyciągać pochopnych wniosków, bo już w ubiegłym roku przewoźnik musiał skorzystać z takiej pomocy. Jednak wtedy nie było tak złej sytuacji we flocie, jaka ma miejsce obecnie. Rok temu w wakacje LOT wykonywał cotygodniowe loty czarterowe do Japonii, stąd też kilkanaście rejsów zostało wykonanych samolotami Air Italy.

- Niestety rzeczywiście jest tak, że pojawiła się pewna fala opóźnień i odwołań rejsów spowodowana napiętą siatką połączeń a nie ma rezerw -  powiedział Leszek Chorzewski, rzecznik PLL LOT w Radiu Zet.

Piotr Bożykgość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie