×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poznań: Dzierżawa gruntów pod wieżęW dniu 19 listopada, pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a Portem Lotniczym Poznań-Ławica, zawarta została umowa dotycząca dzierżawy gruntu pod budowę wieży kontroli ruchu lotniczego wraz z infrastrukturą techniczno-administracyjną oraz Ośrodka Radiokomunikacyjnego na terenie poznańskiego lotniska.

Zgodnie z zapisami umowy, PAŻP wydzierżawi od zarządcy poznańskiego portu nieruchomość o powierzchni 7 681 m2, zlokalizowaną w północnej części lotniska. Do końca 2014 roku powstanie tam obiekt zwieńczony wieżą kontroli ruchu lotniczego. Obecna wieża kontroli ruchu lotniczego zlokalizowana jest w sąsiedztwie terminala General Aviation, natomiast ośrodek z infrastrukturą techniczno-administracyjną znajduje się w odległości 3 km od lotniska.

Zawarcie umowy dotyczącej dzierżawy gruntu to kolejny krok w kierunku powstania nowego ośrodka kontroli ruchu lotniczego w Poznaniu. Decyzja o jego budowie to rezultat wzrastającego ruchu lotniczego i wynikająca z tego potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa wykonywanych operacji lotniczych przez PAŻP.


Tomasz Wyszyński

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_7b68a - Profil
gość_7b68a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie