Szansa na dwie nowe trasy z Poznania. Znamy podział slotów na Ławicy

14 grudnia 2023 10:47
Znamy podział slotów na lotnisku Poznań-Ławica w nadchodzącym sezonie letnim. Szansa na kolejną trasę Wizz Aira i pojawienie się nowego przewoźnika.
Reklama
Tak samo jak Lotnisko Chopina, port lotniczy Poznań-Ławica jest koordynowany przez spółkę Airport Coordination Limited, która opublikowała raport slotowy na sezon letni 2024. Dowiadujemy się z niego ile startów i lądowań przewoźnicy będą mogli wykonać na poszczególnych trasach oraz jakie może być maksymalne oferowanie na nich miejsc. Od tego czy dany kierunek znalazł się w raporcie zależy też możliwość otwierania nowych połączeń. Należy jednak pamiętać, że to, że dana trasa znalazła się w systemie wcale nie oznacza, że zostanie ona uruchomiona. Z raportu wynika, że dwóch przewoźników otrzymało możliwość otwarcia nowych połączeń z Poznania.

Nowością w Poznaniu byłoby uruchomienie połączenia z Atenami przez greckiego narodowego przewoźnika - Aegean Airlines, który otrzymał sloty na wykonanie 120 startów i lądowań na tej trasie. Obecnie Aegean Airlines lata do stolicy Grecji z Warszawy i Krakowa. Przewoźnik oferuje dogodne połączenia transferowe do wielu lotnisk zarówno w kontynentalnej części państwa, jak i na liczne greckie wyspy.


Wizz Air otrzymał sloty na uruchomienie połączenia z Poznania do Budapesztu. Trasa ta w przeszłości była obsługiwana przez Ryanaira, który latał na niej do końca ubiegłego sezonu letniego. Powrót tego kierunku z pewnością ucieszy poznańskich pasażerów, którzy krytykowali decyzje podjętą przez irlandzkiego przewoźnika.


Z raportu slotowego wynika również, że wielu przewoźników wnioskowało o zwiększenie częstotliwości na już obsługiwanych połączeniach. Szansę na częstsze operowanie otrzymał LOT (Warszawa), Lufthansa (Frankfurt i Monachium), KLM (Amsterdam), Wizz Air (Kutaisi) oraz Ryanair (zwiększona częstotliwość już widoczna w systemie rezerwacyjnym przewoźnika).


Poznań i Warszawa to jedyne koordynowane lotniska w Polsce, w przypadku innych portów lotniczych nie są publikowane raporty slotowe i o planach uruchomienia nowych połączeń będziemy dowiadywać się dopiero, kiedy ich inauguracja będzie pewna. Przypominamy jednak, że nawet w przypadku lotnisk koordynowanych, otrzymanie slotów nie jest równoznaczne z otworzeniem nowych tras przez przewoźników.
Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy