Z Poznania prosto na słoneczną Sycylię. Co warto zobaczyć?

5 maja 2024 10:50
Jedną z tegorocznych nowości Ryanaira z Poznania jest wakacyjne połączenie do największego miasto słonecznej włoskiej Sycylii - Palermo. Loty zostaną zainaugurowane 3 czerwca br.
Reklama
Połączenie z Poznania do Palermo zostanie zainaugurowane 3 czerwca br. i będzie realizowane do końca obecnego sezonu letniego. Ryanair zabierze pasażerów ze stolicy Wielkopolski na słoneczną Sycylię dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i czwartki.

  • Poznań - Palermo
  • Poznań 13:35 - Palermo 16:15 (1------)
  • Palermo 16:40 - Poznań 19:20 (1------)
  • Poznań 6:00 - Palermo 8:40 (---4---)
  • Palermo 9:10 - Poznań 11:50 (---4---)
Bilety można kupić już nawet za około 300 złotych w dwie strony.


Stolica i zarazem największe miasto Sycylii, nie pozwala się nudzić. Fani wyjątkowej architektury znajdą w nim liczne zabytki, będące prawdziwą mieszanką stylów, z których aż 7 jest wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kulinarnie poza znaną każdemu kuchnią włoską, której wiele dań pochodzi właśnie z Sycylii, Palermo słynie również z wyjątkowego street foodu. To pełne życia miasto pozwala się zgubić w jego wąskich uliczkach, zrobić zakupy na niecodziennych targowiska i podążać szlakiem kultury alternatywnej i street artu.


Ale lecąc na Sycylię wielkim błędem byłoby spędzić cały wyjazd tylko w Palermo. Wyspa słynie z pięknej pogody, urokliwych plaż i widoków, zabytków, również tych starożytnych oraz przede wszystkim dojrzałych słodkich pomarańczy i niepowtarzalnego klimatu. Każda miejscowość na Sycylii zachęca do zatrzymania się i spędzenia w niej chociaż chwili. Szczególnie warto zobaczyć:
  • Etna - bezsprzeczny symbol Sycylii - najaktywniejszy wulkan w Europie jest punktem obowiązkowym każdego wyjazdu na wyspę. Na około 3000 metrów można wjechać kolejką linową lub busem, a czekają tam na turystów zapierające dech w piersiach widoki i wulkaniczny krajobraz, sprawiający wręcz księżycowe wrażenie. To przygoda jedyna w swoim rodzaju.
  • Taormina - miasto będące kwintesencją i zarazem jednym z najpiękniejszych miejsc na Sycylii, położone tuż pod masywem Etny. Znajdziemy w nim m.in. antyczny grecki amfiteatr, mogący pomieścić ponad 5 tysięcy osób, w którym do dziś, odbywają się koncerty i przedstawienia, oraz jeden z najbardziej znanych festiwali filmowych na świecie. By w pełni dostrzec piękno tak bardzo wychwalanego przez poetów miasta, warto wybrać się na spacer do parku publicznego, pełnego roślinności śródziemnomorskiej, czy na plac katedralny, z zachwycającą barokową fontanną.
  • Cefalu - urokliwe rybackie miasteczko, położone na wschód od Palermo, u stóp masywu Rocca, to jedno z tych miejsc, gdzie poczujemy prawdziwy smak Sycylii i życia codziennego jej mieszkańców. Wąskie uliczki, i knajpki wychodzące na morze pozwalają poczuć prawdziwy klimat wyspy. Warto zajrzeć do XII wiecznej katedry, która łączy w sobie styl arabski, normański i bizantyjski, czy średniowiecznej pralni publicznej, która funkcjonowanie zawdzięcza wykutym w skale korytom.

Warte odwiedzenia są również m.in. barokowa Katania i pełne starożytnej historii Syrakuzy. Kliknij po więcej informacji o Sycylii.

Po wyspie można poruszać się wynajętym samochodem, ale dobrze rozwinięty jest transport publiczny, zarówno autobusowy, jak i kolejowy. Dodatkowo w Palermo i Katanii funkcjonują systemy kolei podziemnej.


Palermo nie jest jedyną nowością Ryanaira z Poznania w bieżącym sezonie letnim. Od początku kwietnia br. na pokładach samolotów irlandzkiego niskokosztowca ze stolicy Wielkopolski można dolecieć również do Dubrownika, Salonik, Pragi, Kopenhagi, a dwa tygodnie później zainaugurowano loty do Malagi.

Artykuł powstał we współpracy z MPL Poznań-Ławica

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy