Sebastian Mikosz złożył rezygnację!

29 września 2010 15:54
25 komentarzy
Reklama

Sebastian Mikosz, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT podał się dzisiaj (29.09) do dymisji - dowiedział się tuż przed godziną 16 nieoficjalnie portal Pasazer.com. Kilkanaście minut później w mediach pojawiła się depesza PAP.

Mikosz o swojej decyzji poinformował podczas zebrania Rady Nadzorczej, które trwało od godziny 9. Sygnały o możliwości odwołania prezesa LOT-u pojawiały się już na początku września, jednak stanowisko stracił jedynie Andrzej Oślizło, wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych, jeden z najbliższych współpracowników prezesa spółki.

Gdy do tego doszło, zaczęły się spekulacje, że Mikosz odejdzie sam. Prezes PLL LOT jednak skutecznie unikał medialnych komentarzy w tej sprawie.

- Z punktu widzenia Skarbu Państwa nie było powodów, które uzasadniałyby decyzję prezesa PLL LOT Sebastiana Mikosza w sprawie złożenia rezygnacji z pełnionej funkcji - powiedział dziś PAP Zdzisław Gawlik, wiceminister skarbu państwa. - Nie znam przesłanek, które uzasadniałyby to. Nie wiem, czym powodował się prezes Mikosz - dodał Gawlik.

Minister powiedział, że nie wie kto zastąpi Mikosza. - Powinien zostać rozpisany konkurs, zgodnie z regułami. Rada nadzorcza LOT-u odbywa się dzisiaj. Sądzę, że normalną koleją rzeczy jest, by ten konkurs był jeszcze w środę ogłoszony - podsumował.

Sebastian Mikosz swoją przygodę z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT rozpoczął w marcu 2009 roku, gdy został pełniącym obowiązki prezesa. Prezesem zarządu został w maju 2009. Był jednym z najdłużej urzędujących szefów spółki w ciągu minionych kilku lat. Konsekwentnie dążył do poprawy sytuacji finansowej firmy, a ostatnie wyniki finansowe pokazały, że są tego pozytywne efekty. Na koniec lipca strata całej firmy wynosiła 35 mln zł, a to aż dziesięć razy mniej niż przed rokiem. W 2008 r. polskie linie były na minusie przekraczającym 730 mln zł.

W tym roku prezes Mikosz doprowadził do uruchomienia interesujących nowych kierunków, wiele z nich sprzedaje się doskonale, jak chociażby Erewań, Bejrut, Tbilisi a nawet Hanoi, którego inauguracja nastąpi za 6 tygodni. Jedną z pierwszych decyzji Mikosza w 2009 roku była decyzja o likwidacji permanentnie przynoszącej straty taniej linii Centralwings.

Według naszych najnowszych informacji (godzina 17), Rada Nadzorcza wciąż prowadzi obrady. LOT konsekwentnie odmawia komentarzy.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
masaj 2010-09-30 17:16   
masaj - Profil masaj
Szkoda Pana Prezesa, ale szanuje go za ta decyzje.
kashpir_pl 2010-09-30 10:54   
kashpir_pl - Profil kashpir_pl
Problem polegał na tym, że Mikosz miał wizję i wielką chęć jej realizacji. Może SP robiąc go prezesem nie wziął tego pod uwagę a znając życie kolejka po fotel prezesa już się wtedy ustawiała i kolejne sukcesy Mikosza musiały denerwować tych następnych w kolejce. SP liczyło, że poprawy nie będzie, Mikosza się zwolni i po kolei zatrudniać się będzie przyjaciół i znajomych królika, żeby mogli się nachapać kasy na państwowej posadzie. Mikosz okazał się menedżerem z prawdziwego zdarzenia i jego odwołanie jasno świadczyłoby o tym, że właścicielowi nie zależy na spółce. Wymyślono więc plan pozbawienia go zaufanego pracownika, jego prawej ręki, licząc że sam zrezygnuje. I niestety mieli rację.... :-( Smutno i żal, bo myślałem, że może w końcu przyjdzie nowa jakość w spółkach Skarbu Państwa, ale widać, że tylko na początku wszystko jest ładnie i na pokaz a potem jak zwykle wygrywa kolesiostwo i załatwianie posad przy ministerialnych biurkach. Pan Mikosz na pewno znajdzie sobie dobrą pracę, bo pokazał, że fachowcem jest nie lada. Szkoda tylko LOT-u, bo wiele wskazywało, że pod jego rządami w końcu wyjdzie na prostą.
votek 2010-09-30 09:51   
votek - Profil votek
ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?????!!!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama