Letnie nowości Lotniska Chopina. Ethiopian już w czerwcu

28 marca 2024 11:37
3 komentarze
31 marca br. na Lotnisku Chopina wchodzi w życie nowa siatka połączeń. Jakie pojawią się nowości?
Reklama
Polskie Linie Lotnicze LOT od 4 czerwca połączą Polskę z Arabią Saudyjską. Rejsy do Rijadu będą odbywać się 3 razy w tygodniu we wtorki, czwartki, niedziele. Polski przewoźnik również od tego sezonu, a konkretnie od 11 kwietnia, wraca na trasę do Aten. Loty zaplanowane są codziennie.

3 maja wystartują rejsy tureckiej linii SunExpress do Izmiru. Loty będą początkowo wykonywane 3 razy w tygodniu – we wtorki, środy i piątki. Od lipca częstotliwość lotów wzrasta do 6 razy w tygodniu (bez sobót). Linie SunExpress realizowały wcześniej na tej trasie rejsy czarterowe, które zostały zawieszone we wrześniu 2021 roku.

W czerwcu planowane jest również uruchomienie wyjątkowego połączenia – linii Ethiopian do Addis Abeby. Będzie to drugie połączenie rozkładowe, po Kairze, do Afryki. Rejsy mają odbywać się 4 razy w tygodniu, aczkolwiek przewoźnik nie uruchomił jeszcze sprzedaży biletów, wciąż czeka na uzyskanie praw handlowych od Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

- Bardzo cieszą nas nowe kierunki z Lotniska Chopina. Wspólnie z partnerami lotniczymi staramy się, aby siatka połączeń była jak najbardziej atrakcyjna dla naszych pasażerów. Najbliższy weekend jest wyjątkowy z wielu względów, które w natłoku spraw mogą umknąć podróżnym. W niedzielę wchodzi w życie czas letni, przesuwamy wskazówki zegarków do przodu, dlatego warto pamiętać, aby odpowiednio zaplanować podróż. Ponadto, 31 marca do strefy Schengen w transporcie lotniczym wchodzą dwa nowe kraje – Bułgaria i Rumunia. Co oznacza, że podróżując do tych państw nie będziemy się już kierować do kontroli paszportowej
– mówi Anna Dermont, rzecznik Lotniska Chopina.

Rośnie ruch na trasie Warszawa – Tel Aviw. W marcu bieżącego roku połączenia wznowił przewoźnik niskokosztowy Wizz Air, który dołączył do operujących ponownie na tym kierunku PLL LOT (od lutego) i El Al (od października 2023).

Na przełomie sezonów, 13 marca, uruchomione zostało także połączenie PLL LOT do stolicy Uzbekistanu – Taszkentu. Łącznie w letniej siatce połączeń stołecznego lotniska znalazły się 122 kierunki rozkładowe.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
rar123 2024-03-28 23:27   
rar123 - Profil rar123
SunExpress będzie latać do Izmiru nie 3, nie 6, tylko 2 razy w tygodniu. Wystarczy wejść na ich stronę i sprawdzić, że system pokazuje też loty do Izmiru z przesiadką w Antalyi.
KubaNowak 2024-03-28 20:20   
KubaNowak - Profil KubaNowak
Katar w Afryce?? Redaktor ewidentnie miał parę z geografii.
Carl 2024-03-28 16:32   
Carl - Profil Carl
Ciekawe, czy Ethiopian i LOT porozumieja sie co do jakichs polaczen codeshare.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy