Embraer Air Serbia poważnie uszkodzony podczas startu z lotniska w Belgradzie

19 lutego 2024 14:25
Embraer 195 należący do linii Air Serbia wczoraj (18.02) podczas startu z lotniska w Belgradzie uderzył w światła podejścia i poważnie uszkodził kadłub oraz skrzydło.
Reklama
Embraer 195 należący do Air Serbia podczas startu z międzynarodowego lotniska w Belgradzie w rejs do Dusseldorfu przekroczył koniec pasa startowego i przed wzbiciem się w powietrze uderzył w światła podejścia. Według serbskich mediów ​​piloci wjechali na pas startowy na niewłaściwym skrzyżowaniu i rozpoczęli rozbieg mając przed sobą jedynie 1300 metrów drogi startowej. Na skutek zderzenie maszyna doznała poważnych uszkodzeń i musiała lądować awaryjnie.Odrzutowiec krążył jeszcze przez prawie godzinę nad lotniskiem w Belgradzie, ponieważ musiał spalić nadmiar paliwa. Następnie maszyna bezpiecznie wylądowała awaryjnie na lotnisku w Belgradzie. W incydencie nie ucierpiała żadna osoba znajdująca się na pokładzie.


Embraer E-195 o rejestracji OY-GDC, który wziął udział w wypadku należy do greckich linii Marathon Airines i jest jedynie leasingowany przez narodowe serbskie linie. Maszyna została wyprodukowana w 2008 roku.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy