Ethiopian poleci z Warszawy do Addis Abeby

27 stycznia 2024 14:30
Ethiopian Airlines poleci z Lotniska Chopina w Warszawie do Addis Abeby w Etiopii. Będzie to pierwsze regularne połączenie z Polski do tego kraju.
Reklama
O zainteresowaniu Ethiopian Airlines uruchomieniem połączenia z Warszawą informowaliśmy już jakiś czas temu. Plany te znalazły potwierdzenie w raporcie, etiopski przewoźnik otrzymał 135 slotów na realizację lotów do Addis Abeby oraz co ciekawe 1 slot na loty do Aten. Istnieje wiec szansa, że już wkrótce połączenie może zostać zainaugurowane i nie były to jedynie szumne zapowiedzi. Z raportu wynika również, że loty miały by być wykonywane zabierającymi na pokład 270 pasażerów boeingami 787 Dreamliner.

Informację potwierdziło nam biuro prasowe PPL-u. Pierwsze rejsy mają się odbyć w lipcu 2024 roku. Nie jest jeszcze znana dokładna częstotliwość rejsów, jednak mamy je poznać w niedalekiej przyszłości. Jak zapewnia PPL, szczegóły nowego połączenia będą wkrótce dostępne w systemie rezerwacyjnym linii.

Przedstawiciele zarządu PPL zakończyli właśnie wizytę w siedzibie etiopskich linii.

- Ethiopian jest na naszym lotnisku pierwszym regularnym przewoźnikiem z Afryki. Uruchomienie rejsów do Addis Abeby daje doskonałą możliwość pasażerom z Warszawy do odkrywania tego kontynentu. Spodziewamy się, że to połączenie spotka się z dużym zainteresowaniem nie tylko jako point-to-point, ale i wśród pasażerów transferowych. Dodatkowo, wpłynie to także na kolejne rekordy w transporcie cargo
- powiedział w rozmowie z Pasazer.com Stanisław Wojtera, prezes Polskich Portów Lotniczych i członek zarządu ACI Europe, Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych.


- Cieszę się, że po miesiącach rozmów zarządu PPL z przedstawicielami linii Ethiopian, możemy przekazać Państwo świetną wiadomość. Już w lecie tego roku, po raz pierwszy w historii, z Warszawy wystartują regularne rejsy do Etiopii. Addis Abeba jest jednym z kierunków wyznaczonym dla Lotniska Chopina jako strategiczny
- dodaje Wojtera.

Ethiopian to obecnie największe i najszybciej rozwijające się linie lotnicze w Afryce, co więcej, znajduje się w światowej czołówce pod względem liczby obsługiwanych państw ze względu na ponad 120 kierunków w ponad 80 krajach. Do 2035 roku linia postawiła sobie ambitny cel, aby znaleźć się wśród dwudziestu najlepszych na świecie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy