Ethiopian uruchomił sprzedaż biletów z Warszawy do Addis Abeby

18 kwietnia 2024 12:19
4 komentarze
Etiopskie linie lotnicze uruchomiły sprzedaż biletów na ogłoszonej kilka miesięcy temu trasie między Warszawą a Addis Abebą. Połączenie zostanie zainaugurowane już 17 czerwca br. i będzie wykonywane z międzylądowaniem w Grecji.
Reklama
O planach Ethiopian Airlines było wiadomo od stycznia br., jednak przed długi czas zapowiadane połączenie między Polską a Etiopią nie było dostępne w systemach rezerwacyjnych przewoźnika. Powodem znacznego poślizgu w otwarciu sprzedaży miejsc były m.in. przeciągające się procedury formalne po stronie ULC związane z uruchomieniem lotów przez etiopskie linie.
Loty między Warszawą a Addis Abebą będą ostatecznie realizowane cztery razy tygodniowo w niedziele, poniedziałki, środy i piątki (wylot z Etiopii), a rejsy powrotne z Warszawy zaplanowano odpowiednio w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty. Niestety rotacja nie będzie wykonywana bezpośrednio - połączono ją z obecnym już w siatce Etihopiana połączeniem do Aten. Międzylądowanie w greckiej stolicy będzie trwało godzinę, zaś przelot będzie wykonywany samolotami typu Boeing 737 MAX 8.


Rejs ET 764 będzie startował ze stolicy Etiopii o 23:35 czasu lokalnego, aby wylądować na lotnisku Chopina nazajutrz o 8:05. Powrotną rotację ET 765 zaplanowano o 21:00 z lądowaniem w Addis Abebie o 6:55 rano kolejnego dnia. Czas przelotu z Warszawy do Etiopii wyniesie aż 8 godzin i 55 min wliczając w to zaplanowane międzylądowanie w Grecji.

Bilety na nowe rejsy są już dostępne w systemie rezerwacyjnym Ethiopian Airlines.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kobek 2024-04-22 15:59   
kobek - Profil kobek
Już pal licho to międzylądowanie w Atenach, ale prawie 9h w waskokaslubowym samolocie i potem ewentualna przesiadka na dalszy lot mocno wpływa na atrakcyjność tego połączenia. Zastanawiam się czy sprzedając to jako lot łączony z Atenami rzeczywiście nie są w stanie zapełnić jakiegoś Dreamlinera?
kidloco 2024-04-21 22:35   
kidloco - Profil kidloco
Ten lot z międzylądowaniem w Atenach to jakiś nonsens. Jeśli miałbym mieć przesiadkę w Addis-Abebie, to do docelowego portu miałbym dwa lądowania po drodze. Lepiej lecieć z jednym międzylądowaniem w Amsterdamie, Paryżu albo Frankfurcie. Lub w Dosze. Tylko ktoś lecący do samej Addis-Abeby może być zainteresowany połączeniem Etiophian. Szkoda.
pcharasz 2024-04-18 18:16   
pcharasz - Profil pcharasz
@marcowy: Niestety, ale dwustronna umowa z 1977 roku nie przewiduje piątej wolności, więc szanse na to są znikome. Swoją drogą, ktoś powinien popracować nad odświeżeniem tych starych umów i dopasowaniem ich do dzisiejszych realiów.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy