Transavia odebrała pierwszego airbusa A321neo

20 grudnia 2023 13:55
Linia Transavia Airlines, należący do grupy Air France-KLM, odebrał pierwszy samolot A321neo leasingowany od Air Lease Corporation.
Reklama
Odrzutowiec został przebazowany z zakładów Airbusa w Hamburgu na lotnisko Schiphol w Amsterdamie, z wykorzystaniem zrównoważonego paliwa lotniczego SAF. Dzięki temu Transavia staje się nowym użytkownikiem airbusów A321.

Pierwszy odebrany A321neo wyznacza początek unowocześnienia floty Transavia Airlines i przejście na eksploatację wyłącznie z samolotów Airbus. Ze względu na niższe zużycie paliwa i emisję gazów cieplarnianych A321neo odegra kluczową rolę w realizacji celów zrównoważonego rozwoju grupy lotniczej.


Nowo dostarczony A321neo dla Transavia Airlines pomieści do 232 pasażerów w układzie jednoklasowym. W kabinie znajdują się schowki podsufitowe Airspace XL, mające o 40 proc. więcej miejsca na bagaż niż poprzednie, co zapewnia pasażerom i obsłudze łatwiejsze zajmowanie foteli na pokładzie. Ponadto przy każdym siedzeniu są dostępne dla pasażerów porty USB-C, a najnowszy system oświetlenia poprawia ogólne wrażenia z podróży.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy