Transavia poleci z Paryża do Glasgow

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
14 października 2021 09:45
Za kilka miesięcy holenderska Transavia uruchomi bezpośrednie loty z Paryża Orly do Glasgow w Szkocji. Połączenie wystartuje w kwietniu 2022 roku i będzie realizowane trzy razy w tygodniu.
Reklama
Pod koniec września br., po wielu miesiącach wielostronnych negocjacji, Komisja Europejska nakazała linii Air France przekazanie kilkunastu slotów lotniskowych w Paryżu Orly hiszpańskiej linii Vueling. Decyzja miała zapobiec nieuczciwej konkurencji ze strony francuskiego przewoźnika, który przyjął wielomilionową pomoc finansową od państwa. W konsekwencji, linia z Półwyspu Iberyjskiego otrzymała niepowtarzalną szansę na rozwój swojej siatki połączeń obejmującej jedno z najbardziej zatłoczonych paryskich lotnisk. Vueling z tej okazji skorzystał i uruchomił szereg nowych połączeń, w tym trasę do Glasgow, która zainauguruje już w przyszłym miesiącu.


Sytuacji nie zamierzała bezczynnie przyglądać się linia Transavia, która wraz z linią Vueling i Air France odpowiada za przeważającą liczbę operacji wykonywanych z Paryża Orly. Holenderski, lecz należący do grupy Air France-KLM, przewoźnik postanowił włączyć się do rywalizacji o pasażerów podróżujących z Francji do Szkocji. Od 14 kwietnia przyszłego roku Transavia również poleci z Paryża Orly do Glasgow z częstotliwością trzech lotów w tygodniu (wtorki, czwartki oraz niedziele). Rejsy realizowane będą samolotami Boeing 737-800, które mogą zabrać na pokład do 189 podróżnych.

- Jest nam niezmiernie miło ogłosić otwarcie nowego połączenia z Glasgow do Paryża Orly. Nowa trasa będzie szansą dla naszych szkockich pasażerów do przeżycia wyjątkowych wakacji w stolicy Francji. Nie możemy doczekać się, aby powitać spragnionych francuskiego uroku podróżnych na pokładach naszych samolotów - powiedział Nicolas Hénin, dyrektor linii Transavia.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy