Transavia odwołała 240 lotów z Schiphol

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
24 czerwca 2022 11:05
Linia Transavia została zmuszona do odwołania 240 rotacji wakacyjnych z Amsterdamu Schiphol. Ograniczona przepustowość amsterdamskiego lotniska spowodowała, że przewoźnicy nie będą w stanie zrealizować swojej pełnej siatki połączeń z Holandii w tegoroczne lato.
Reklama
Lotnisko w Amsterdamie mierzy się z potężnymi brakami kadrowymi. Chaos w Schiphol sprawił, że lotnisko zostało zmuszone do wprowadzenia drastycznie ograniczonych limitów przepustowości, które uderzą w turystów planujących wylot w okresie wakacyjnym z Amsterdamu. Linia Transavia zapowiedziała, że nie będzie w stanie zrealizować przynajmniej 240 lotów, które zaplanowane były na szczyt tegorocznego sezonu letniego. Zmiana dotknie nawet 13 tys. pasażerów.


- Część z linii lotniczych padła ofiarą zmniejszonej przepustowości. To boli. Brak możliwości rozwoju w Schiphol to cios w pasażerów i naszą linię. Decyzja o wprowadzeniu ograniczeń w liczbie obsługiwanych podróżnych jest krzywdząca i powinna być wprowadzana jedynie w ostateczności, a nie jako lekarstwo na obecną sytuację - powiedział Marcel de Nooijer, CEO linii Transavia.

Nieco wcześniej, holenderski przewoźnik podjął decyzję o zmniejszeniu wakacyjnego oferowania poprzez wycofanie ze sprzedaży części biletów lotniczych. Okazało się to niewystarczające. Branża lotnicza odradza podróżowanie przez Schiphol w najbliższych miesiącach z nadzieją, że pasażerowie będą świadomie omijać pogrążone w chaosie lotnisko, co naturalnie odciążyłoby pracowników amsterdamskiego portu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy