SMBC Aviation Capital zamówił kolejnych 60 samolotów z rodziny A320neo

21 listopada 2023 17:53
Zajmująca się leasingiem samolotów pasażerskich firma SMBC Aviation Capital zamówiła kolejnych 60 samolotów z rodziny A320neo, dzięki czemu liczba maszyn pasażerskich zakupionych przez nią bezpośrednio od Airbusa urośnie do prawie 340.
Reklama
Wraz z wcześniejszymi zamówieniami na wąskokadłubowce z rodziny A320neo nowy kontrakt gwarantuje SMBC Aviation Capital ciągłość dostaw odrzutowców aż do końca bieżącej dekady, pogłębiając wieloletnie strategiczne partnerstwo Airbusa i SMBC Aviation Capital dotyczące pozyskiwania maszyn z rodziny A320neo. Dzięki bezkonkurencyjnemu kosztowi pasażerokilometra rodzina A320neo umożliwia przewoźnikom rozbudowę siatki połączeń na nowych trasach długodystansowych w standardzie podróży wcześniej zarezerwowanym dla maszyn szerokokadłubowych.

- Zawarty kontrakt dowodzi stałego popytu na zaawansowane technologicznie, oszczędne samoloty. Podpisaliśmy go podczas utrzymującego się silnego ożywienia w transporcie lotniczym na całym świecie. Ponieważ zrównoważony rozwój i efektywność operacyjna pozostają priorytetami naszych klientów, spodziewamy się w nadchodzących latach jeszcze większego popytu na samoloty takie jak A320neo i A321neo. Liczymy na wzmocnienie naszej współpracy z Airbusem, bo jednocześnie pomożemy naszym klientom zrealizować ich cele - powiedział Peter Barrett, dyrektor generalny SMBC Aviation Capital.


- Kolejna decyzja SMBC Aviation Capital o wieloletniej inwestycji w rodzinę A320neo pokazuje ogromne zaufanie do najbardziej udanego programu samolotów pasażerskich w historii lotnictwa. Jako jeden z wiodących leasingodawców lotniczych, SMBC Aviation Capital zobowiązuje się do realizacji planu działania dotyczącego zrównoważonego lotnictwa poprzez wprowadzanie na rynek najbardziej rentownych na świecie wąskokadłubowców. Bardzo doceniamy współpracę z SMBC i szczerze dziękujemy firmie za ciągłe zaufanie do naszych produktów - powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy i dyrektor ds. międzynarodowych Airbusa.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy