Szczegóły współpracy LOT-u z JetBlue

16 listopada 2023 08:10
4 komentarze
Wczoraj (15.11) rozpoczęła się sprzedaż biletów na połączenia objęte umową code-share między LOT-em i JetBlue, pierwszy wspólny rejs wystartuje 20 listopada. Poznaliśmy również trasy, na których współpraca będzie obowiązywać.
Reklama
Pod koniec września PLL LOT i United Airlines poinformowały o zakończeniu dotychczasowej współpracy code-share między obiema firmami, która trwała 20 lat. Już na początku października polski przewoźnik poinformował jednak o podpisaniu umowy z innymi amerykańskimi liniami - JetBlue. Wczoraj dowiedzieliśmy się, które trasy zostały objęte współpracę code-share oraz rozpoczęła się sprzedaż na nie biletów.

JetBlue wstawi swoje numery marketingowe (kod B6) na rejsy z/do USA PLL LOT:
  • z Warszawy do: Nowego Jorku JFK, Newark, Los Angeles, Miami i Chicago
  • z Krakowa do: Newark i Chicago
Oraz na jedno połączenie europejskie z Warszawy do Amsterdamu.


PLL LOT wstawi swoje numery marketingowe (kod LO) na rejsy krajowe JetBlue w USA z:
  • Nowego Jorku JFK do: Atlanty, Austin, Bostonu, Buffalo, Burlington, Detroit, Fort Lauderdale, Fort Myers, Las Vegas, Los Angeles, Miami, Orlando, Raleigh-Durham, Rochester, San Diego, San Francisco, Syracuse, Tampy, Waszyngtonu i West Palm Beach
  • Newark do: Bostonu, Fort Lauderdale, Los Angeles, Orlando, West Palm Beach, Fort Myers i Tampy
  • Los Angeles do: Las Vegas, San Francisco oraz Salt Lake City
PLL LOT i JetBlue porozumiały się również co do dalszego rozszerzania zakresu code-share w kolejnych miesiącach, kod B6 pojawi się na wybranych połączeniach LOT-u w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dzięki code-share z JetBlue, pasażerowie będą mogli odbyć całą trasę na jednym bilecie, z jednolitą polityką bagażową i warunkami taryfowymi. Plan podróży jest tak skonstruowany, aby podróżni mogli dostać się do miejsc docelowych w USA, z uwzględnieniem optymalnego czasu na przesiadkę.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kidloco 2023-11-22 22:40   
kidloco - Profil kidloco
Bilet WAW-LAX-SFO-LAX-WAW z Jetblue kupiony 17 listopada, 19 listopada mail, najpierw, że anulowane LAX-SFO, pół dnia później, że anulowane SFO-LAX. I dawaj, człowieku, trzy godziny na infolinii Lotu, żeby wyprosić zwrot zapłaconej kwoty. Totalna porażka, wstyd. Kupiłem bilet na Lufthansę.
lysypiotr76 2023-11-16 23:46   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Dostałem e-mail od LOT-u. Odwołali mi lot do Los Angeles w marcu. Zadzwoniłem na infolinię a tu kolejny zong. Wszystkie loty w marcu do Los Angeles są ODWOŁANE !!! Podobno tak zaplanowane było? To po co sprzedawali bilety? Nie ukrywam, kupiłem ze sporym wyprzedzeniem. Teraz już za te pieniądze nie dostanę lotu. Jedynie co mi zaoferowali to ....zwrot pieniędzy. BEZ KOMENTARZA.
krzysiekl 2023-11-16 17:28   
krzysiekl - Profil krzysiekl
ale kod JetBlue będzie na transatlantyckich lotach LOTu, to bardzo duża zmiana na plus.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy