Modlin: Ponad 299 tys. pasażerów we wrześniu. Ponad 5 proc. spadek

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
19 października 2023 16:29
Z usług lotniska w Modlinie we wrześniu 2023 roku skorzystało ponad 299 tys. pasażerów, a obsłużono na nim 1,9 tys. operacje lotnicze.
Reklama
Statystyki Warszawa-Modlin (WMI)
 
Z porównania liczby pasażerów we wrześniu br. do września 2022 r. wynika spadek o 5,6 proc., zaś zestawiając liczby podsumowujące operacje w ujęciu miesięcznym uzyskano wynik o blisko 13 proc. gorszy niż w ostatnim przedpandemicznym roku.

- Na poziom obsłużonego ruchu lotniczego na naszym lotnisku we wrześniu br. miały wpływ prowadzone w dniach 11-21 tego miesiąca prace remontowe dotyczące dróg kołowania i oświetlenia po stronie airside, zmierzające do utrzymania w sprawności technicznej oraz udoskonalenia infrastruktury lotniskowej, tak by zapewnić zawsze bezpieczne i wygodne warunki obsługi statków powietrznych i pasażerów – wyjaśnia Tomasz Szymczak, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.

- Przy uwzględnieniu faktu, że lotnisko pracowało przez 10 dni września w czasie ograniczonym do godzin 5:30-20:00, to osiągnięty wynik operacyjny uznajemy za sukces lotniskowych służb – dodaje Grzegorz Hlebowicz, wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych.

W tegorocznym wrześniu wśród pasażerów lotniska największą popularnością cieszyły się następujące kierunki: Londyn, Rzym,

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy