Wizz Air: Wstępne wyniki MultiPassa. W Polsce sprzedano ponad tysiąc subskrypcji

2 października 2023 09:00
Wizz Air podał wstępne wyniki programu MultiPass, który jest testowany w Polsce i we Włoszech. W naszym kraju sprzedano ponad tysiąc subskrypcji.
Reklama
MultiPass Wizz Aira to program abonamentowy, który daje pasażerom możliwość zablokowania ceny biletu i bagażu na całe 6 miesięcy. Trafił on do sprzedaży 1 czerwca br., a jego okres testowy trwa do 1 grudnia br. Program jest w fazie eksperymentu (przeprowadzany w Polsce na trasach międzynarodowych i we Włoszech na trasach krajowych). Zasady działania programu szczegółowo opisaliśmy w "MultiPass u Wizz Aira czyli loty w abonamencie".

Zapytaliśmy przedstawicielami Wizz Aira dlaczego zdecydowali się wdrożyć program w Polsce i we Włoszech oraz jakie są jego wstępne wyniki.

- Włochy są krajem niezwykle szybko rozwijającym się w ciągu ostatnich kilku lat. Chcieliśmy przetestować dwa różne produkty i dlatego wybraliśmy Polskę i Włochy. Włochy to jedyny kraj, w którym obsługujemy połączenia krajowe, Polska z kolei od początku naszej działalności jest kluczowym rynkiem, a nasza siatka połączeń z każdego z bazowych polskich lotnisk jest inna i ma swoją specyfikę. Uznaliśmy, że będzie to najlepszy rynek, by przetestować MultiPass, aniżeli na przykład na Węgrzech, gdzie mamy tylko jedną bazę - powiedział Janos Pal, dyrektor ds. przychodów.

- Ze wstępnych danych wynika, że Multipassa chętniej kupują kobiety, które stanowią ok. 54 proc. wszystkich abonentów, a najwięcej abonentów korzysta z lotów z Lotniska Chopina. Ciekawostką jest również fakt, że najchętniej z programu korzystają przedstawiciele pokolenia "Y", a najmniej pokolenia "Z" czyli osoby urodzone po 1995 roku - dodaje.

- W Polsce sprzedaliśmy ponad tysiąc subskrypcji i ta liczba cały czas rośnie. Wierzymy, że usługa ma potencjał, by być gamechangerem, ale na razie przyglądamy się w jaki sposób korzystają z niej pasażerowie. Mamy pewne wnioski po sezonie wakacyjnym, a teraz chcemy zobaczyć, jak subskrybenci będą korzystać z Multipassa jesienią i zimą. Widzimy też, że pasażerowie dokładnie sprawdzają miejsca, do których lecą. Nie jest więc tak, że rezerwują wszystkie najdalsze kierunki, bo patrzą też na ceny na miejscu, przede wszystkim ceny noclegów, które w ostatnim czasie mocno zdrożały. I kalkulują czy im się to opłaca - powiedział w rozmowie z przedstawicielem fly4free.pl James Goodwin, szef zespołu przychodów pozalotniczych.


Najpopularniejszymi trasami z Lotniska Chopina były kierunki hiszpańskie; Alicante, Barcelona i Teneryfa. W TOP5 oprócz Hiszpanii znajdziemy również Londyn-Luton i Rejkiawik-Keflavik.

Na tę chwilę przyszłość MultiPassa nie jest jasna. Po zakończeniu okresu testowego i przeprowadzeniu analiz, linia ma zdecydować czy program będzie kontynuowany i czy zostanie rozszerzony również na inne kraje.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy