Boeing 737 MAX8 LOT-u z nowym malowaniem

12 lipca 2023 11:24
Od teraz przez 2 najbliższe lata samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, Boeing 737 MAX 8 SP-LVK będzie realizował rejsy w jubileuszowych barwach KROSNO.
Reklama
Złoto-czarna grafika z logo została przygotowana z okazji 100-lecia jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów szkła użytkowego w Polsce i światowej wizytówki polskiego rzemiosła.

Pierwszy rejs maszyny Boeing 737 MAX odbył się 8 lipca na trasie z Warszawy do Bejrutu (lot LO145). Ponadto, w ramach nawiązanej współpracy szkło od Krosno Glass pojawi się na gościnnych pokładach LOT-u.W tym roku marka KROSNO celebruje swoje setne urodziny. Postanowiliśmy je uczcić w wyjątkowy sposób, przez komunikację na niestandardowym i pięknym nośniku, jakim jest samolot prawie stuletnich linii lotniczych LOT. Na grafice, która zdobi samolot, znajduje się logo KROSNO w jubileuszowym wydaniu, z napisem ‘Brilliance in glass since 1923’, karafka i szklanka z jubileuszowej kolekcji ‘Celebration’ oraz stempel z hutnikiem. Całość projektu utrzymana jest w kolorystyce złoto-czarnej i stylistyce urodzinowej kolekcji KROSNO ‘Celebration’, inspirowanej stylem art déco, królującym w dekadzie, w której powstała huta – powiedziała Małgorzata Piwowarska-Pinilla, dyrektor marketingu KROSNO.

Jubileuszową grafikę dla samolotu o rejestracji SP-LVK stworzyła Khrystyna Patsak z Krosno Glass. Malowanie maszyny specjalistyczną techniką zrealizowano w lakierni w irlandzkim Shannon. Do tego celu zużyto 35 litrów certyfikowanej złotej farby, dostosowanej do ponadnormatywnych warunków atmosferycznych.


Wcześniej, w czerwcu br. LOT i Krosno Glass ogłosiły długofalową współpracę w zakresie dostaw szkła na pokłady samolotów w klasach biznes i ekonomicznej premium. Wśród nich znajdzie się pierwsza w historii LOT „szampanówka”, a oprócz niej pozostałe elementy szklane w specjalnie zaprojektowanym dla PLL LOT designie. Dzięki kooperacji produkty KROSNO dotrą do ponad 100 portów lotniczych w Afryce, Ameryce Północnej, Azji i Europie.

W ramach współpracy LOT i Krosno Glass nie tylko rozwijamy ofertę na gościnnych pokładach naszych samolotów, ale również aktywnie promujemy polski design na świecie. Jestem przekonana, że specjalne malowanie naszego Boeinga 737 MAX 8, przygotowane w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia KROSNO, przykuje uwagę wielu podróżnych, a nowe kieliszki i szklanki zachwycą pasażerów LOT-u najwyższą jakością i wyjątkowym wzornictwem – powiedziała Izabela Leszczyńska, dyrektor Biura Rozwoju Produktu i Customer Experience PLL LOT.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy