Nowa linia montażowa A320. Wcześniej produkowali w niej A380

12 lipca 2023 09:00
Airbus zainaugurowało w Tuluzie działalność nowej linii montażu końcowego samolotów z rodziny A320.
Reklama
- Otwarcie nowej linii montażu końcowego, zdolnej do produkcji modelu A321, stanowi kolejny etap w trwającej modernizacji naszego globalnego systemu wytwórczego. Nowa linia przyczyni się do wzrostu tempa produkcji do 75 samolotów z rodziny A320 miesięcznie w 2026 r., zaspokajając zwiększony popyt na A321, który obecnie stanowi około 60 proc. wszystkich zamówień na maszyny z rodziny A320. Cieszymy się, że nowy zakład w Tuluzie dołącza do naszej światowej sieci miejsc końcowego montażu, która będzie obejmowała cztery FAL w Hamburgu w Niemczech; dwa w Tuluzie we Francji; dwa w Mobile w Stanach Zjednoczonych; i dwa w Tianjin w Chinach - wszystkie zdolne do montażu A321 - powiedział Guillaume Faury, prezes Airbusa.


Najnowszy obiekt montażu końcowego rodziny A320 wyróżnia się szereg innowacji, których celem jest maksymalizacja jakości produktu, wydajności, a także ustanowienie nowych standardów dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników oraz zrównoważony rozwój. Innowacje te obejmują cyfrową kontrolę produkcji za pomocą tabletów i smartfonów w celu zmniejszenia zużycia papieru, zautomatyzowaną logistykę dystrybucji części oraz lekkie roboty zajmujące się łączeniem sekcji samolotów.

Nowy linia, zbudowana w dawnej hali montażu samolotów A380 „Jean-Luc Lagardère”, rozpoczął wstępną działalność pod koniec 2022 r. wraz z dostawą pierwszych sekcji kadłuba. Pierwszy samolot w pełni zmontowany w tym zakładzie - A321 - ma go opuścić do końca tego roku. Zakład będzie stopniowo zwiększał tempo produkcji do 2025 r., gdy ma zatrudniać bezpośrednio około 700 pracowników.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy