Z Rzeszowa poleciał pierwszy samolot do Czarnogóry

30 czerwca 2023 08:50
176 pasażerów poleciało na wakacje pierwszym rejsem z Jasionki do Podgoricy. Stolica Czarnogóry to kolejna nowość w siatce połączeń podrzeszowskiego lotniska, które latem oferuje ponad 20 kierunków do 12 krajów.
Reklama
Czarnogóra idealnie wpisuje się w trend podróżowania mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich regionów, a dwugodzinny lot samolotem jest świetną alternatywą do długich podróży samochodem. Lepiej ten czas wykorzystać na wypoczynek na urokliwych plażach z widokiem na góry – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów- Jasionka.

Pierwszy samolot Airbus A320 zabrał na pokład niemal komplet, 176 pasażerów. Z tego faktu bardzo zadowoleni byli przedstawiciele Rego-Bis, touroperatora połączenia, który sprzedaje nie tylko pełne pakiety wakacyjne, ale też same loty do Podgoricy.

Cieszymy się z rozwoju współpracy z Air Montenegro oraz Portem Lotniczym Rzeszów- Jasionka w sezonie 2023 – przyznała Estera Sobalkowska, dyrektorka ds. produktu w Rego-Bis.


– Jak widać po zapełnieniu samolotu, coraz więcej turystów chce odkrywać uroki tego pięknego kraju. Z tego powodu zdecydowaliśmy się w obecnym sezonie zaoferować naszym klientom połączenia do Czarnogóry nie tylko z Katowic, ale również i z Rzeszowa. Jasionka jest bowiem drugim polskim lotniskiem, który korzysta z usług tego touroperatora, specjalizującego się w lotach na Bałkany. Pierwszy rejs uczczono salutem wodnym od lotniskowej straży pożarnej oraz upominkami od biura podróży i lotniska - dodaje.

– Współpraca Rego-Bis i Air Montenegro jest idealnym przykładem synergii pomiędzy touroperatorem i przewoźnikiem lotniczym. Sukcesywnie zwiększany jest program z Polski do Czarnogóry. Efektem tego jest dodanie do siatki połączeń Rzeszowa, dzięki czemu mieszkańcy Podkarpacia stają przed możliwością odkrywania wspaniałej i wciąż tajemniczej Czarnogóry – mówi Michał Wichrowski, założyciel PMA Aviation i przedstawiciel Air Montenegro w Polsce.

Kolejne rejsy do Podgoricy zaplanowane są na czwartki, do 28 września. Latem z portu lotniczego w Jasionce można dostać się czarterami do Czarnogóry, Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii oraz – połączeniami regularnymi – do USA, Włoch, Chorwacji, Irlandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Gdańska.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy