Air Serbia zainaugurowała loty z Krakowa do Serbii

4 czerwca 2023 21:10
Dzisiaj (4.06) o 19:50 uroczystym salutem wodnym w stolicy Małopolski powitano samolot linii lotniczych Air Serbia i połączenie na trasie Belgrad - Kraków - Belgrad. 
Reklama
Tym sam po raz kolejny w sezonie Lato 2023 - po Turkish Airlines, SunExpress, Air Dolomiti - krakowskie lotnisko zyskało nowego przewoźnika. Pierwszy rejs BEG-KRK-BEG został zainagurowany tradycyjnym przecięciem wstęgi, a załoga Air Serbii otrzymała okolicznościowy tort.

Loty na trasie z Belgradu do Krakowa będą oferowane cztery razy tygodniowo: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. W zależności od dnia samolot będzie startował ze stolicy Serbii o 6:30 lub 17:50, aby dotrzeć do Krakowa odpowiednio o 8:30 lub 19:50. Rejs powrotny w poniedziałki i piątki zaplanowano o 9:10 z lądowaniem w Belgradzie o 11:00, zaś w pozostałe dni o 20:30 z przylotem do Serbii o 22:20. - Sezon Lato 2023 w Kraków Airport pokazuje skalę i dynamikę odbudowującej się siatki połączeń. Przyjęta strategia rozwoju mapy połączeń Kraków Airport - uwzględniając ciągle zmieniające się otoczenie i oczekiwania klientów - pozwoliła nam wejść na nieobsługiwane do tej pory rynki - powiedziała Natalia Vince, rzecznik prasowa Kraków Airport.


Belgrad jest jednym z najstarszych miast Europy, ale głównie zachwyca turystów z całego świata architekturą późnego modernizmu, łączy przeróżne kultury, gościnnych ludzi, wyśmienitą kuchnię. To miasto posiada również liczne zabytki i atrakcje, które są gwarancją udanej podróży.


- Belgrad jest też znakomitym początkiem by podróżować dalej po Bałkanach. Połączenie z Belgradem otwiera także bezpośrednio drogę mieszkańcom Serbii do odwiedzania i poznania naszego miasta i regionu - dodała Vince.


- Turystów, którzy uwielbiają zwiedzać europejskie metropolie, zapewne ucieszy nasze nowe rozkładowe połączenia do Krakowa. Od dzisiaj dwugodzinna podróż wygodnymi samolotami Air Serbii pozwoli im przylecieć do jednego z najstarszych miast w Polsce – powiedział Boško Rupić, dyrektor generalny ds. handlu i strategii Air Serbia.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy