Kanada zapowiedziała konfiskatę samolotu An-124 linii Volga-Dnepr

18 kwietnia 2023 09:15
Rząd w Ottawie zapowiedział konfiskatę, stacjonującego od przeszło roku na lotnisku w Toronto, samolotu Antonov An-124 linii Volga-Dnepr. Maszyna ma trafić na Ukrainę w ramach najnowszego pakietu kanadyjskich sankcji na Rosję.
Reklama
Decyzja zapadła podczas spotkania na szczeblu premierów obu krajów i jest częścią pakietu sankcji przeciw rosyjskim spółkom lotniczym Volga-Dnepr Group, Volga-Dnepr Airlines, AirBridgeCargo Airlines oraz ATRAN. Samolot Antonov An-124 o znakach rejestracyjnych RA-82078 przebywa w Toronto od 27 lutego 2022 roku, gdzie trafił po realizując komercyjny przelot z amerykańskiego Anchorage.


Maszyna nie mogła opuścić kanadyjskiej przestrzeni powietrznej z uwagi na jej zamknięcie dla rosyjskich statków powietrznych. Teraz trafi do Ukraińskiej Narodowej Agencji ds. Identyfikacji, Przeszukiwania i Zarządzania Mieniem Uzyskanym z Korupcji i Innych Przestępstw, celem udzielenia wsparcia broniącym się żołnierzom.

Samolot Antonov An-124 trafił do linii towarowej Volga-Dnepr Airlines w 1996 roku. Większość z maszyn Antonov An-124 przewoźnika jest uziemiona m.in. w Lipsku, ale mimo to Rosjanom udało się zachować podstawową działalność operacyjną, która opiera się teraz na aktywności czterech samolotów Iłuszyn Il-76. Linia Volga-Dnepr Airlines jest prywatnym przedsiębiorstwem z siedzibą w Uljanowsku nad Wołgą.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy