Turkish będzie latał czarterowo dla rosyjskich turystów

17 kwietnia 2023 09:30
Turkish Airlines zabiorą rosyjskich podróżnych do tureckich kurortów wakacyjnych. Na najpopularniejszych trasach czarterowych przewoźnik będzie operował samolotami szerokokadłubowymi Boeing 777-300ER, dysponującymi nawet 496 miejscami.
Reklama
W obliczu zamknięcia zachodnich kurortów wypoczynkowych dla rosyjskich turystów, jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród rosyjskich wczasowiczów została Turcja. Nie inaczej będzie w tym roku. Turkish Airlines zapowiedział zwiększenie oferowania czarterowego na najbardziej popularnych trasach sezonowych z Rosji do Turcji poprzez zastąpienie mniejszych maszyn samolotami szerokokadłubowymi Boeing 777-300ER.


Mowa o połączeniach z Wnukowa, Domodiedowa oraz Sankt Petersburga do Antalyi, Bodrum i Dalamanu. Przykładowo, trasa z Sankt Petersburga do Antalyi będzie realizowana z częstotliwością aż siedemnastu rejsów tygodniowo i to tylko z wykorzystaniem maszyn Boeing 777-300ER, wskazał serwis "AeroRoutes".

W ub. roku Rosja zezwoliła tureckim przewoźnikom na zwiększenie możliwości operacyjnych na trasach z Rosji do Turcji. W szczycie zeszłorocznego sezonu letniego turyści mogli liczyć na przeszło sześćset lotów czarterowych nad Bosfor w każdym tygodniu, z czego większość tras była realizowana przez Turków m.in. z uwagi na ograniczenia rosyjskich linii w swobodnym korzystaniu z zachodnich samolotów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy