Warszawa z tytułem Best European Destination 2023

11 lutego 2023 10:00
Miasto Warszawa otrzymało prestiżową i opiniotwórczą nagrodę Best European Destinations 2023. W międzynarodowym głosowaniu wzięło udział przeszło pół miliona podróżnych z całego świata i to właśnie oni wyróżnili polską stolicę. Warszawa pokonała m.in. Wiedeń, Londyn i Kopenhagę.
Reklama
Wczoraj (10.02) poznano laureatów prestiżowego plebiscytu Best European Destinations 2023. Miasto Warszawa zostało najlepszym kierunkiem turystycznym w trwającym roku, wyprzedzając m.in. Wiedeń, Londyn i Kopenhagę. W tegorocznej odsłonie tego opiniotwórczego głosowania wzięło udział przeszło pół miliona podróżnych z całego świata. Spośród czterystu kierunków wybrano dwadzieścia najciekawszych europejskich miast, które warto odwiedzić w najbliższych miesiącach z uwagi na ich wyjątkowość i atrakcyjność. Liderem została Warszawa, na którą swój głos oddało 143 tys. internautów! To najwięcej w historii plebiscytu.

- Warszawa jest tego warta! Miasto tak nowoczesne, prężnie się rozwijające, z niezwykłą historią - pochwalił się osiągnięciem Rafał Trzaskowski, prezydent miasta.

Warszawa okazała się lepsza od Aten, Mariboru i Wiednia. Pierwszą piątkę zestawienia Best European Destinations 2023 zamknęła Cittadella, a na dalszych miejscach uplasował się m.in. Londyn, Toledo, Rodos, Kopenhaga i Praga.

- Piękna, przyjazna, zielona i otwarta - Warszawa. To idealna destynacja na wyjazd z rodziną, wyprawę kulturalną oraz romantyczną przygodę. Warszawa ma coś do zaoferowania wszystkim podróżnym. Wypocznij w jednym z jej przepięknych parków, zrelaksuj się na jednej z miejskich plaż, skorzystaj z bogatej i urozmaiconej kuchni oraz co ważne, przyjedź o dowolnej porze roku - można przeczytać na stronie Best European Destinations 2023.


Wyróżniono m.in. Stare Miasto, PKiN, Łazienki Królewskie oraz Krakowskie Przedmieście, które uznano za najbardziej prestiżową i reprezentacyjną ulicę w mieście. Podkreślono, że Warszawa jest miastem bezpiecznym, również po zmroku. Poczucie bezpieczeństwa wśród turystów odwiedzających Warszawę ma być trzykrotnie wyższe niż w Paryżu oraz dwukrotnie wyższe niż w Rzymie i Wiedniu.

Wartość plebiscytu Best European Destinations 2023 jest nieoceniona. Warszawa nie ma wątpliwości, że tytuł będzie miał bezpośredni wpływ na liczbę turystów odwiedzających stolicę. Sama Warszawa będzie przez najbliższe dni odmieniana przez wszystkie przypadki w czołowych portalach branżowych, na podstawie opinii których wielu podróżnych będzie planowało wyjazd w najbliższych miesiącach. Przykładowo, Zagrzeb odnotował 40 proc. wzrostu ruchu turystycznego po zdobyciu wyróżnienia Best Christmas Market.

Best European Destinations 2023 nie jest pierwszym wyróżnieniem w tym roku, w którym podkreślono turystyczną atrakcyjność naszego kraju. W pierwszych dniach trwającego roku CNN umieściło Polskę na szczycie zestawienia najciekawszych kierunków turystycznych, plasując ją m.in. przed Australią.

- Wybierz wypoczynek w królewskim stylu w Warszawie, miejski wypad do Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania lub zdecyduj się na ucieczkę od miejskiego zgiełku w polskich lasach, górach i nad jeziorami - zachęciło na początku roku CNN.

Stacja CNN w podejmowaniu decyzji kierowała się m.in. względami politycznymi i chęcią wyrażenia solidarności z Polską, która od blisko roku, niemal bezwarunkowo wspiera Ukrainę w swoich staraniach o zachowanie swoich ziem w pojedynku z rosyjskim najeźdźcą. Pokreślono, że Polska jest bezpiecznym kierunkiem turystycznym.

Fot.: D. Kłosiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy