Norwegian skorzysta na upadłości linii Flyr?

7 lutego 2023 09:00
Norwegian wyraził chęć pozyskania sześciu samolotów Boeing 737 MAX 8 w ramach planowanej ekspansji w nadchodzącym sezonie letnim. Prawdopodobnym jest, że norweski przewoźnik przejmie flotę MAX-ów po sąsiedzku, od upadłej linii Flyr.
Reklama
Norwegian pozyska sześć maszyn Boeing 737 MAX 8 w ramach partnerstwa z amerykańskim leasingodawcą, firmą Air Lease Corporation. Flota MAX-ów ma trafić do Norwegii tuż przed inauguracją sezonu letniego, umożliwiając norweskiemu przewoźnikowi pokaźną ekspansję. Umowa z ALC ma zostać podpisana w najbliższych dniach. Oznacza to, że w najbliższych miesiącach Norwegian będzie dysponował flotą dziewięciu samolotów Boeing 737 MAX 8.

- Przejęcie dodatkowych MAX-ów, nowoczesnych i oszczędnych maszyn, uzupełnia naszą misję. Nie mogę doczekać się nowych samolotów, choć jest to częściowo reakcja na opóźnienia w dostawach od amerykańskiego producenta - powiedział Geir Karlsen, CEO linii Norwegian.


Prawdopodobnym jest, że norweski przewoźnik pozyska flotę MAX-ów bezpośrednio od linii Flyr, która ogłosiła swoją upadłość kilka dni temu (1.02). Flyr nie utrzymał się na rynku, choć rozpoczął swoją działalność dopiero dwa lata temu. W ostatnich miesiącach przewoźnik nie przynosił zysków, a brak krótkoterminowej płynności finansowej zmusił zarząd spółki do złożenia wniosku o upadłość. Natychmiastowo wstrzymano realizację wszystkich połączeń, uziemiając flotę siedmiu samolotów, w tym sześciu... MAX-ów.

Flyr korzystał z sześciu maszyn Boeing 737 MAX 8, leasingowanych od Air Lease Corporation. Flota młodziutkich, niespełna rocznych MAX-ów czeka teraz na nowego operatora w norweskim Oslo. Wszystko prowadzi więc do wniosku, że to właśnie Norwegian skorzysta na upadłości swojego konkurenta, przejmując należącą do niego flotę sześciu samolotów Boeing 737 MAX 8.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy