Airbus rekrutuje. Chcą w tym roku zatrudnić kilkanaście tysięcy osób

30 stycznia 2023 09:46
Airbus intensyfikuje poszukiwania nowych kadr, aby przygotować przyszłość lotnictwa. Firma chce zatrudnić na całym świecie ponad 13 000 ludzi w 2023 r.
Reklama
Chcąc wesprzeć rozwój samolotów pasażerskich, sprostać wyzwaniom w dziedzinach obronności, przestrzeni kosmicznej i śmigłowców, Airbus zamierza zatrudnić na całym świecie ponad 13 tys. osób w 2023 r. Dla około 7 tys. z nich powstaną w całej firmie nowe stanowiska. Nowi pracownicy odegrają kluczową rolę we wspieraniu rozwoju przemysłu i ambitnego planu działań Airbusa na rzecz dekarbonizacji oraz w przygotowaniu przyszłości lotnictwa.

- W 2022 roku przyjęliśmy ponad 13 tys. nowych pracowników w Team Airbus na całym świecie, w złożonych uwarunkowaniach, które zweryfikowały nasze siły i atrakcyjność jako globalnego pracodawcy. Po sukcesie zeszłorocznej rekrutacji, w 2023 r. znów zatrudnimy ponad 13 000 pracowników. Zapraszamy utalentowane osoby z całego świata, aby przyłączyły się do nas i pomogły budować bardziej zrównoważoną przyszłość branży lotniczej - mówi Thierry Baril, dyrektor ds. zasobów ludzkich i miejsc pracy w Airbusie.


Tegoroczna akcja rekrutacyjna będzie miała zasięg ogólnoświatowy. Nacisk położony będzie na pozyskanie osób o kompetencjach technicznych i produkcyjnych, a także zdobywanie nowych umiejętności wspierających długoterminową wizję funkcjonowania firmy w obszarach takich jak nowe energie, cybernetyka i technologie cyfrowe. Ponad 9 tys. z obsadzanych stanowisk będzie zlokalizowanych w Europie, a reszta w całej globalnej sieci korporacji. Jedna trzecia oferowanych posad została przeznaczona dla niedawnych absolwentów.

Obecnie Airbus zatrudnia we wszystkich swoich firmach na świecie ponad 130 tys. osób. Airbus otrzymał niedawno certyfikat Top Employers w Europie, Ameryce Północnej i regionie Azji i Pacyfiku od Top Employers Institute, niezależnego globalnego organu oceniającego sposób zarządzania ludźmi i polityki HR w przedsiębiorstwach.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy