Korean Air wróci do Pragi

22 stycznia 2023 10:00
1 komentarz
Linia Korean Air zapowiedziała powrót do Pragi wraz z przywróceniem bezpośredniego połączenia do koreańskiego Seulu. Przewoźnik z Azji będzie latał na tym kierunku z częstotliwością trzech rejsów tygodniowo. Pierwszą, po przeszło trzech latach, rotację zaplanowano na 27 marca 2023 roku.
Reklama
Na tę wiadomość czekało wielu czeskich podróżnych. Linia Korean Air potwierdziła powrót długo wyczekiwanego połączenia z Pragi do Seulu. Pierwsi klienci azjatyckiego przewoźnika odlecą w kierunku koreańskiego Seulu już 27 marca 2023 roku. Początkowo, linia Korean Air będzie latała na tym kierunku z częstotliwością trzech rejsów tygodniowo (poniedziałek, środa oraz piątek) z możliwością zwiększenia częstotliwości lotów w przypadku dużego zainteresowania w sezonie letnim. W zależności od popytu koreański przewoźnik będzie mógł dodać czwartą rotację w tygodniu. Linia Korean Air wykorzysta do realizacji tego połączenia flotę samolotów szerokokadłubowych Boeing 777-300ER.

- Powrót Seulu będzie kamieniem milowym, dzięki któremu uda się wrócić do przedpandemicznych wyników szybciej niż planowano. Jest to również ważna decyzja w kontekście ekspansji naszej siatki połączeń na kierunkach azjatyckich. Koniec końców, Korea Południowa jest jednym z kluczowych rynków w regionie z wciąż niewykorzystanym potencjałem - powiedział Jiri Pos, CEO Prague Airport.


- Praga jest prawdziwym kręgosłupem, diamentem naszej siatki połączeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Teraz będzie można nadrobić zaległości we wzajemnych relacjach kulturowych i biznesowych obu państw, co było w ostatnich latach bardzo dużym wyzwaniem - dodał Park Jeong Soo, wiceprezydent linii Korean Air.

W połączeniu z Pragi do Seulu drzemie potencjał, któremu wciąż nie udało się w pełni sprostać. Przed wybuchem globalnej epidemii Republikę Czeską odwiedzało nawet 400 tys. koreańskich turystów w ciągu roku, z czego ponad połowa udawała się do Pragi.

- Uruchomienie rotacji pozwoli na powrót koreańskich turystów, których nie brakowało przed pandemią. Dwa lata temu nasz kraj odwiedziło tylko 42 tys. podróżnych z Korei Południowej. W roku kolejnym było ich już tylko 8 tys. Czas na powrót do przedpandemicznych liczb.
Obecność azjatyckich turystów w Czechach jest kluczowa z wielu punktów widzenia, też tego czysto finansowego - zauważył Jan Herget, przedstawiciel czeskiego sektora turystycznego.

Ostatnie komentarze

solokhumbu 2023-01-23 10:28   
solokhumbu - Profil solokhumbu
No to chyba w siedzibie LOTu nie otwierają szampana. Najpierw zwiększenie oferowania z BUD, teraz PRG. I to od razu na B773! Sypie się nieco LOTowi jeden z flagowych kierunków.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy