Emirates: Szybki internet w 50 nowych airbusach A350

12 stycznia 2023 10:25
Emirates zaoferuje pasażerom nowe szybkie łącze szerokopasmowe obsługiwane przez Inmarsat GX Aviation na pokładzie 50 nowych samolotów Airbus A350, które mają wejść do służby w 2024 r.
Reklama
Nowa umowa znacznie poprawi doświadczenia pasażerów dzięki ulepszonej łączności i większemu globalnemu zasięgowi, nawet podczas lotów nad Arktyką. Airbus A350s będzie pierwszym samolotem linii Emirates, który skorzysta z sieci satelitarnej Inmarsat Global Xpress (GX), która zasila pierwszą i jedyną globalnie dostępną sieć szerokopasmową, zapewniając pasażerom nieprzerwaną globalną łączność, niezależnie od miejsca docelowego, w tym na biegunie północnym.

Sieć GX, która będzie zasilać pokładowy Internet szerokopasmowy Emirates, składa się obecnie z pięciu satelitów pasma Ka i zostanie jeszcze rozbudowana przez dodanie siedmiu dodatkowych ładunków satelitarnych w ramach w pełni finansowanego planu technologicznego Inmarsat. Obejmuje to dwa Inmarsat-6, najbardziej wyrafinowane komercyjne satelity komunikacyjne, jakie kiedykolwiek zbudowano.


Obydwa mają wejść do służby w 2023 r. Po nich zostaną umieszczone trzy dodatkowe satelity na orbicie geostacjonarnej – zwiększające prędkość, pojemność i odporność – oraz dwa w wysoce eliptycznej orbicie, aby umożliwić świadczenie jedynej na świecie komercyjnej mobilnej usługi szerokopasmowej dla samolotów latających na wyższych wysokościach i nad Arktyką, na przykład na trasach między Bliskim Wschodem a Ameryką Północną.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy