Gdzie pojechać w 2023 roku? CNN wybrało Polskę

3 stycznia 2023 09:23
CNN, jedna z największych stacji informacyjnych w Stanach Zjednoczonych, umieściła Polskę na szczycie zestawienia najciekawszych kierunków turystycznych do odwiedzenia w 2023 roku. Na podium znalazła się też Australia Zachodnia oraz Liverpool.
Reklama
CNN, jedna z największych i najbardziej opiniotwórczych stacji informacyjnych w Stanach Zjednoczonych, opracowała listę najciekawszych kierunków turystycznych, do których warto się udać w 2023 roku. Serwis wykazał, że branża turystyczna ma się znakomicie, a liczba podróżujących po pandemii osób przeszła najśmielsze oczekiwania. Światowa Organizacja Turystyki, działająca pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych, spodziewała się osiągnięcia "tylko" 65 proc. przedpandemicznych wyników, lecz w wielu regionach odnotowano zbliżoną liczbę turystów co w 2019 roku i to pomimo obostrzeń epidemicznych. Wyjazd w 2023 roku warto więc zaplanować z wyprzedzeniem. Gdzie pojechać? CNN postanowiło w tym pomóc.

Listę otworzyła Polska. Według CNN nasz kraj warto odwiedzić przede wszystkim w ramach wyrazu solidarności wobec Polaków. Chodzi o odwdzięczenie się za pomoc i wsparcie Ukrainców, z których Polska zasłynęła zaraz po rosyjskiej inwazji na naszego wschodniego sąsiada.

- Powodem, dla którego warto odwiedzić Polskę wcale nie jest okazja do wypoczynku w iście królewskich warunkach w barokowych pałacach. Warto to zrobić z uwagi na solidarność z państwem, które z kolei wykazało się solidarnością wobec Ukrainców - wyjaśnia CNN.


Stacja CNN uspokoiła potencjalnych turystów, zapewniając, że Polska jest bezpiecznym kierunkiem wypoczynkowym, gdyż większość polskich miast zlokalizowana jest kilkaset kilometrów od miejsc, gdzie toczą się działania zbrojne.

- Można zrobić coś dobrego. Wybierz wypoczynek w królewskim stylu w Warszawie, miejski wypad do Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania lub zdecyduj się na ucieczkę od miejskiego zgiełku w polskich lasach, górach i nad jeziorami - zachęca CNN.

Na drugim miejscu amerykańskiego zestawienia znalazła się Australia Zachodnia, która stanowi jedną trzecią australijskiego kontynentu. Podczas jej odwiedzin warto zobaczyć Perth, Margaret River oraz Rottnest Island, która jest domem dla uroczych kuok krótkoogonowych, uznanych swego czasu za najsłodsze zwierzaki na świecie. Na trzecim miejscu podium uplasował się brytyjski Liverpool. Miasto słynie ze swojego industrialnego, portowego klimatu oraz zespołu The Beatles.

Stacja CNN uwzględniła w sumie 23 kierunki turystyczne. Wśród tych europejskich, poza Polską, znalazło się miejsce dla litewskiego Wilna (5.), greckich Salonik (8.), szwedzkiego Goteborga (10.) oraz szwajcarskiego Gruyères (13.).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy