Turkish Airlines: 88 mln pasażerów w przyszłym roku

29 grudnia 2022 10:36
Turkish Airlines będzie chciał obsłużyć w przyszłym roku kalendarzowym nawet 88 mln pasażerów, spodziewając się udanego sezonu. W tym roku udało się przewoźnikowi obsłużyć już 66 mln osób z wyłączeniem trwającego miesiąca.
Reklama
Linia Turkish Airlines jest w trakcie przygotowań do rekordowego sezonu. Przewoźnik ma nadzieję, że w przyszłym roku kalendarzowym uda mu się obsłużyć nawet 88 mln pasażerów. Jednocześnie, turecki gigant spodziewa się korzystnych wyników finansowych. Linia Turkish Airlines uważa, że 2023 rok będzie kluczowym w kontekście regeneracji rynku lotniczego po pandemii koronawirusa oraz popularności tureckich kurortów wakacyjnych.

Tylko w pierwszych jedenastu miesiącach trwającego roku turecki przewoźnik odprawił 66 mln pasażerów. Przekroczenie symbolicznych 70 mln obsłużonych podróżnych na koniec roku jest więc czymś realnym. Choć to wciąż mniej (o 3,7 proc.) niż przed globalną epidemią, linia Turkish Airlines nie ukrywa zadowolenia.


- To jest największa liczba w naszej historii i jeden z najlepszych wyników w całym europejskim lotnictwie. Wszystko za sprawą udanej polityki, którą linia prowadziła w okresie pandemii. Turkish wiedział, że zaraz po zniesieniu obostrzeń wróci popyt, więc od razu się na to przygotował - powiedział Ahmet Bolat, przedstawiciel tureckiego przewoźnika.

Flota Turkish Airlines składa się teraz z 390 samolotów, ale przed końcem przyszłego roku będzie liczyła już 427 maszyn. W ambitnych planach jest również uruchomienie bezpośrednich rejsów do Australii. Na ekspansji tureckiego przewoźnika skorzysta też Polska, a dokładniej Katowice. Linia Turkish Airlines będzie regularnie latała na Śląsk od 3 marca 2023 roku z częstotliwością siedmiu lotów tygodniowo w szczycie sezonu letniego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy