Wizz Air skasował kilkadziesiąt tras. Również z Polski

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 grudnia 2022 19:34
Wizz Air dokonał kolejnych cięć w swoim przyszłorocznym oferowaniu. Z siatki połączeń węgierskiego przewoźnika zniknęło ponad czterdzieści połączeń, również z Polski. Jednym z większych rozczarowań jest bez wątpienia usunięcie rotacji z Katowic do Abu Zabi.
Reklama
Węgierski Wizz Air znów usunął ze swojego rozkładu lotów kilkadziesiąt tras. Tym razem "ofiarą" chaotycznej polityki niskokosztowca padło czterdzieści jeden połączeń, w tym kilka kluczowych i ważnych rotacji. Również z Polski. Decyzji linii Wizz Air przyjrzał się szczegółowo portal "Aeroroutes", porównując rozkład budapesztańskiego przewoźnika z 11 grudnia 2022 roku do 13 listopada 2022 roku. Większość zmian została wprowadzona do systemu w ubiegłym tygodniu.

Najwięcej tras, wśród polskich portów lotniczych, stracą Katowice. W przyszłorocznym sezonie letnim Wizz Air nie będzie latał z Pyrzowic do Alghero, Kolonii, Bergamo i Sztokholmu. Ponadto, w okresie od 12 czerwca 2022 roku do 27 września 2022 roku przewoźnik nie będzie realizował rejsów do emirackiego Abu Zabi.


Z trzema połączeniami pożegna się Poznań (Eindhoven, Paryż i Oslo), natomiast z dwoma Rzeszów (Burgas, Eindhoven), Kraków (Bergen, Bari) i Szczecin (Bergen, Stavanger). Również w Gdańsku zabraknie przynajmniej dwóch tras: do Billund i Kristiansand. Co więcej, z Lublina nie będzie można już polecieć do Eindhoven. Także Warszawa straci jedną rotację: do Alghero. W skali całego kontynentu zmian jest jeszcze więcej.

Szczególnie niepokoić może rezygnacja z obsługi tras z Rzeszowa i Szczecina. W obu przypadkach anulacja rejsów oznacza niemal całkowite pożegnanie się linii Wizz Air z rzeszowskim i szczecińskim lotniskiem, przynajmniej na okres letni.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama