Znowu drożej pociągiem na krakowskie lotnisko

1 listopada 2022 11:38
Od jutra (2.11) drożeją bilety na przejazdy pociągami Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych. Podwyżka nie ominie oczywiście połączenia na krakowskie lotnisko.
Reklama
Za jednorazowy przejazd na trasie między Krakowem a lotniskiem w Balicach pasażerowie będą musieli zapłacić 17 zł. To aż o 3 zł więcej niż dotychczas. Cena biletów na połączenie lotniskowe wzrasta ponownie w tym roku. Do marca bilet kosztował bowiem 12 zł, a następnie podrożał o 2 zł.

Polityka taryfowa małopolskiego przewoźnika kolejowego coraz bardziej odstrasza od korzystania z jego usług. Warto przypomnieć, że pociągi kursujące na lotnisko w Krakowie są wielokrotnie droższe niż przejazdy na innych, porównywalnych pod względem odległości trasach w krakowskiej aglomeracji. Trudno znaleźć racjonalne wytłumaczenie dla takiego taryfikatora. Specjalne ceny nie obowiązują na innych krajowych lotniskach połączonych z centrami miast koleją. Przykładowo w Warszawie czy Gdańsku podróżni za przejazd do portu lotniczego płacą tyle samo, ile na każdej innej trasie.

W Krakowie alternatywą dla absurdalnie drogich Kolei Małopolskich są autobusy miejskie. Jednorazowy bilet na trasie między lotniskiem a centrum Krakowa kosztuje obecnie 6 zł.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy