Hartwich nowym prezesem Portu Lotniczego Bydgoszcz

24 października 2022 10:30
1 komentarz
Edward Hartwich został nowym prezesem Portu Lotniczego Bydgoszcz. Po odwołaniu Tomasza Moraczewskiego w połowie lipca br. Hartwich objął funkcję p.o. prezesa i miał przewodzić spółce tymczasowo, do wyboru nowego prezesa na drodze konkursu.
Reklama
20 lipca 2022 roku podczas Walnego Zgromadzenia Wspólników odwołano z funkcji prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasza Moraczewskiego, którego kadencja trwała dwanaście lat. Choć oficjalną przyczyną odwołania był koniec kadencji i ograniczenia spowodowane przepisami kodeksu spółek prawa handlowego, Moraczewski i jego oświadczenia majątkowe znajdują się pod lupą CBA. Prokuratura Rejonowa w Gdyni prowadzi śledztwo w kierunku podejrzenia przestępstwa dot. fałszywego składania oświadczeń.


Funkcję p.o. prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz powierzono Edwardowi Hartwichowi, czyli samorządowcowi silnie związanemu z regionem i samym lotniskiem. W przeszłości Hartwich był m.in. miejskim i wojewódzkim radnym z list PO oraz wicemarszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego. W radzie nadzorczej spółki zarządzającej bydgoskim portem zasiada nieprzerwanie od 2015 roku. Rok później Hartwich został dyrektorem bydgoskiego Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego.

Hartwich miał pełnić funkcję p.o. prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz tylko tymczasowo, do czasu wyłonienia nowego prezesa na drodze konkursu. Ostatecznie, na konkurs się nie zdecydowano. Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz powołała Edwarda Hartwicha na stanowisko Prezesa Zarządu PLB S.A. w dniu 19 października 2022 roku.

Ostatnie komentarze

Komuch 2022-10-26 00:16   
Komuch - Profil Komuch
To panie prezesie czekamy na podlaczenie Bydgoszcz - Liverpool. FR lub W9, obojetne bopolnicna czesc UK nie chce zaiwaniac do Birmingham albo Londynu. LPL jak I Bydgoszcz to tanie w obsludze lotniska wiec rrntownosc polaczenia bedzie. 2 X w tygodniu proponunuje na probe. I pomyslcie tez o sensownym rozkladzie. Przylot z UK okolo 16-18 , przylot do UK okolo 19-20
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy