Lufthansa już z pierwszym samolotem Boeing 787 Dreamliner

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
30 sierpnia 2022 09:46
Stało się! Pierwsza maszyna Boeing 787-9 Dreamliner w malowaniu linii Lufthansa jest już w Europie. W momencie pisania artykułu samolot o znakach rejestracyjnych D-ABPA przygotowywał się do lądowania we Frankfurcie, gdzie pojawi się lada moment.
Reklama
Kilka tygodni temu Lufthansa potwierdziła, że na dniach spodziewa się otrzymać pierwszą maszynę Boeing 787-9 Dreamliner. Samolot o znakach rejestracyjnych D-ABPA i nazwie własnej "Berlin" opuścił fabrykę amerykańskiego producenta przeszło 3 lata temu. Maszyna miała najpierw trafić w ręce linii Hainan Airlines, a później linii Vistara. Ostatecznie będzie służyła ona w niemieckiej Lufthansie. Wcześniejsza dostawa samolotu była niemożliwa ze względu m.in. na pandemię koronawirusa i problem z certyfikacją programu przez Federalną Administrację Lotnictwa.


Przewidywania linii Lufthansa znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości, a samolot Boeing 787-9 Dreamliner wyląduje we Frankfurcie nad Menem jeszcze dzisiaj (30.08). Maszyna o znakach rejestracyjnych D-ABPA wystartowała z amerykańskiego Everett wczoraj o godzinie 16:28 i wyląduje w Niemczech lada moment o godzinie 10:33. W momencie pisania artykułu samolot znajdował się nad Wielką Brytanią.

Nim linia Lufthansa wykorzysta samolot na trasach dalekodystansowych, maszyna zostanie przetestowana na rodzimych trasach w celu sprawdzenia jej możliwości i przeszkolenia załóg. Pierwszym połączeniem międzykontynentalnym samolotu Boeing 787-9 Dreamliner o nazwie własnej "Berlin" będzie rotacja do kanadyjskiego Toronto.

W sumie niemiecki przewoźnik powinien otrzymać 32 egzemplarze samolotu Boeing 787 Dreamliner. W tym roku w ręce linii Lufthansa powinno trafić pięć samolotów. Kolejne będą dostarczane regularnie aż do 2027 roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama