LOT kasuje trasę na Sri Lankę

17 sierpnia 2022 14:36
Polskie Linie Lotnicze LOT kasują trasę z Warszawy na Sri Lankę.
Reklama
Polski przewoźnik w sezonie zimowym 2022/23 nie będzie obsługiwał połączeń lotniczych do Kolombo. Powodem decyzji są problemy gospodarcze, polityczne i społeczne w tym wyspiarskim kraju, gdzie dodatkowo brakuje paliwa.


- W związku z trudną sytuacją społeczno-gospodarczą na Sri Lance, w sezonie zimowym 2022/2023, połączenie do Kolombo nie zostanie uruchomione. Pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety, otrzymają zwrot kosztów. W ubiegłym sezonie zimowym PLL LOT przewiozły na tej trasie ponad 23 tysiące pasażerów, z czego większość stanowili pasażerowie point-to-point. Sri Lanka to ważny partner dla PLL LOT, dlatego mamy nadzieję na poprawę sytuacji i powrót tego połączenia - przekonuje biuro prasowe polskiego przewoźnika w rozmowie z Pasazer.com.

Sri Lanka przeżywa najgorszy kryzys finansowy od kilku dekad, a w budżecie zabrakło środków na regulowanie należności za podstawowe importowane produkty, w tym żywność, leki i paliwo. Inflacja obecnie wynosi niemal 55 proc. Na gospodarkę niekorzystnie wpłynęła nie tylko pandemia, ale także wojna w Ukrainie, zaburzając eksport herbaty i import pszenicy oraz ropy i gazu.

Trasa do Kolombo wystartowała w listopadzie 2019 roku.Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy