Lotnisko Chopina: W maju 1,25 mln pasażerów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
14 czerwca 2022 16:44
Lotnisko Chopina obsłużyło w maju ponad 1,25 mln pasażerów i odnotowano niemal 13,3 tys. operacji lotniczych.
Reklama
Statystyki Warszawa (WAW)
 
Liczba pasażerów na stołecznym lotnisku rośnie – maj był pierwszym w 2022 roku miesiącem, w którym przekroczyła ona milion. W porównaniu z kwietniem br. to więcej o 32 procent. Wynik z maja 2022 stanowi 76 procent liczby pasażerów z maja 2019 roku, ostatniego przed pandemią. Rekordowym dniem miesiąca był 29 maja – stołeczny port lotniczy obsłużył wtedy 49 438 osób. To wynik niższy zaledwie o 5 200 osób od wyniku z 29 maja 2019. Stabilny wzrost ruchu lotniczego potwierdzają dane z pierwszych miesięcy roku. Od stycznia do końca maja tego roku z usług lotniska Chopina skorzystało 4,22 mln osób.


- Ruch lotniczy wraca dużo szybciej niż przewidywały to prognozy organizacji linii lotniczych i lotnisk, czyli IATA i ACI. Już w te wakacje, w szczytowym momencie będziemy dobijać do wyników sprzed pandemii. A w przyszłym roku, jestem pewien, że ten wynik przebijemy, co pokazują trendy nie tylko w Warszawie, ale i całej Polsce – mówi Stanisław Wojtera, prezes PPL. - Polacy wracają do latania, Polacy chcą podróżować zarówno służbowo, jak i wakacyjnie, co nas oczywiście niezmiernie cieszy. Zapraszamy wszystkich do latania.

Największą popularnością wśród kierunków regularnych cieszyły się Londyn, Paryż i Amsterdam. Najpopularniejszym przewoźnikiem czarterowym na Lotnisku Chopina był Enter Air. Najbardziej oblegane kierunki to Antalya, Marsa Alam i Hurghada


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy