Linia United Airlines poleciała na Majorkę

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
10 czerwca 2022 09:30
Linia United Airlines uruchomiła pierwszą amerykańską rotację na Majorkę na Morzu Śródziemnym. Przewoźnik poleciał z nowojorskiego Newark na drugą stronę Oceanu Atlantyckiego samolotem Boeing 767-300ER. Trasa realizowana jest trzy razy w ciągu tygodnia.
Reklama
Świat znów zaczyna żyć międzynarodowymi podróżami. Wraz ze zniesieniem globalnych obostrzeń w podróżowaniu wróciła chęć do odkrywania uroków nieznanych dotąd zakamarków naszego globu. Jednym z takich miejsc, przynajmniej dla Amerykanów, jest śródziemnomorska Majorka, czyli prawdziwa mekka dla europejskich turystów i miłośników wypoczynku.

Linia United Airlines uruchomiła pierwszą rotację ze Stanów Zjednoczonych na Majorkę, a niedostępna dotychczas wyspa właśnie otworzyła się na amerykańskich podróżnych. Przewoźnik będzie operował na trasie z Newark na Majorkę trzykrotnie na przestrzeni tygodnia przy wykorzystaniu samolotów Boeing 767-300ER, które dysponują 204 miejscami na pokładzie. Pierwszej rotacji, która została wykonana 3 czerwca 2022 roku, towarzyszyła uroczysta oprawa. Wydarzenie jest ważnym momentem w rozwoju hiszpańskiego sektora turystycznego i niezwykle istotnym impulsem w kontekście popandemicznej regeneracji rynku.


- Nowa trasa linii United Airlines z Nowego Jorku to znakomita wiadomość dla lokalnej gospodarki. Dzięki połączeniu będziemy mogli pokazać podróżnym uroki naszego regionu. Majorka jest topowym kurortem wypoczynkowym, który zawsze potrafił dostosować się do sytuacji na świecie - powiedziała Catalina Cladera, przedstawicielka tamtejszego samorządu.

Majorka jest niewątpliwie jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych na kontynencie europejskim. Tylko w 2019 roku śródziemnomorską wyspę odwiedziło 12 mln podróżnych z całego świata, po czym nastąpiła dwuletnia stagnacja spowodowana pandemią koronawirusa. W tym roku lokalna społeczność ma nadzieję na powrót turystów, co z pomocą linii United Airlines zdaje się być wielce prawdopodobne.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy