Linia Ethiopian Airlines poleciała z Togo do Waszyngtonu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
03 czerwca 2022 09:05
Linia Ethiopian Airlines uruchomiła bezpośrednią trasę z Lomé w Togo do amerykańskiego Waszyngtonu. Połączenie, do którego realizacji zatrudniono samolot Boeing 787 Dreamliner, jest trzecią rotacją do Stanów Zjednoczonych z Togo.
Reklama

1 czerwca 2022 roku linia Ethiopian Airlines zainaugurowała bezpośrednią trasę z Lomé do Waszyngtonu. Połączenie zostało zapowiedziane zaledwie sześć tygodni temu i nic nie stanęło na przeszkodzie w uruchomieniu trzeciej amerykańskiej rotacji z Togo. Wcześniej etiopski przewoźnik otworzył połączenia z Lomé do Newark i Nowego Jorku.


Trasa z Lomé do Waszyngtonu jest realizowana w ramach bardziej złożonej rotacji ET516 z Etiopii do Stanów Zjednoczonych. Zanim linia Ethiopian Airlines zawita w Lomé, samolot Boeing 787-8 Dreamliner startuje z lotniska w Addis Abebie. Po pięciu godzinach lotu pasażerowie lądują w Togo i dopiero w następnej kolejności udają się w podróż przez Ocean Atlantycki. Przelot z Lomé do Waszyngtonu trwa 10 godzin i 45 minut.

W sumie linia Ethiopian Airlines ma do zaoferowania pięć tras transatlantyckich do Ameryki Północnej. Poza rotacją do Waszyngtonu Dulles, Newark i Nowego Jorku etiopski przewoźnik regularnie lata do Chicago O'Hare i Toronto. Podsumowując, linia Ethiopian Airlines realizuje nawet 29 rotacji za Ocean Atlantycki w ciągu tygodnia przy wykorzystaniu samolotów Boeing 777, Boeing 787-8 Dreamliner oraz Airbus A350-900.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama