Które linie polecą z "okrojonego" Lotniska Chopina?

27 kwietnia 2022 09:00
Urząd Lotnictwa Cywilnego sprecyzował, które linie lotnicze będą miały pierwszeństwo w okresie masowych odwołań lotów z Lotniska Chopina i Portu Lotniczego Modlin. Od 1 maja 2022 roku warszawska przestrzeń powietrzna będzie dostępna przede wszystkim dla odgórnie wyselekcjonowanych przewoźników.
Reklama
Kryzys w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej powoli się materializuje, doprowadzając do absurdalnej i bezprecedensowej sytuacji paraliżu części polskiej przestrzeni powietrznej. W związku z masowymi odejściami kontrolerów ruchu lotniczego wraz z początkiem przyszłego miesiąca Rada Ministrów RP wprowadziła rozporządzenie, które drastycznie ogranicza możliwości obu warszawskich lotnisk. W przypadku braku porozumienia w PAŻP-ie, Lotnisko Chopina będzie funkcjonowało jedynie w godzinach 9:30-17:00, a jedynymi połączeniami, które będą miały zagwarantowany byt w tym trudnym okresie będą trzydzieści dwie, odgórnie wyselekcjonowane trasy. Większość z nich to połączenia do europejskich i światowych stolic.


Z szacunków Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że oba stołeczne lotniska będą w stanie obsługiwać do 180 operacji lotniczych w ciągu dnia, z czego przeważającą większość obejmą odgórnie określone połączenia. Zgodnie z wytycznymi ULC priorytetowe rotacje będą wykonywane jedynie przez Polskie Linie Lotnicze LOT, Wizz Aira, Ryanaira, Lufthansę, Air France, Turkish Airlines, KLM, Emirates, Austrian Airlines, SWISS oraz TAP Portugal w zależności od lotniska docelowego. Oczywiście, najwięcej rejsów otrzymały Polskie Linie Lotnicze LOT.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy