Aerofłot wznowił połączenia międzynarodowe

18 marca 2022 09:35
Rosyjski Aerofłot wznowił połączenia międzynarodowe do trzech krajów, które nie nałożyły na Rosjan uciążliwych sankcji gospodarczych. Przewoźnik przywrócił już bezpośrednie rejsy z Rosji do Kirgistanu, a wkrótce ponownie wystartują także połączenia do Armenii i Azerbejdżanu.
Reklama
8 marca 2022 roku Aerofłot zawiesił do odwołania wszystkie połączenia zagraniczne za wyjątkiem rejsów na Białoruś. Była to jedyna możliwa decyzja rosyjskiego przewoźnika w obliczu sankcji, które zostały nałożone na Rosję przede wszystkim przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię oraz Unię Europejską. Okazuje się, że międzynarodowe trasy Aerofłotu wróciły do siatki połączeń szybciej niż przewidywano. Przewoźnik wznowił już pierwsze połączenia zagraniczne, a kolejne mają zostać przywrócone w najbliższych dniach.


Cztery dni temu (14.03) Aerofłot ponownie uruchomił trasę z Moskwy do Biszkeku, czyli stolicy Kirgistanu. Tamtejsze władze zapewniły Rosję, że ich "znacjonalizowane" samoloty zagranicznych producentów będą w Kirgistanie całkowicie bezpieczne i nie zostaną skonfiskowane. Nieco później, 21 oraz 22 marca 2022 roku, rosyjski przewoźnik planuje wznowić bezpośrednie rejsy z Moskwy do Baku w Azerbejdżanie oraz Erywania w Armenii. Oba państwa nie nałożyły na Rosję uciążliwych sankcji gospodarczych, lecz nie dały także odpowiedniej gwarancji bezpieczeństwa w kontekście samolotów należących do Aerofłotu. W konsekwencji połączenia będą realizowane wąskokadłubowymi maszynami rosyjskiej produkcji Suchoj SSJ 100.

Rejsy z Rosji do Kirgistanu, Azerbejdżanu oraz Armenii będą wykonywane zgodnie z rutynową trasą przelotu z wyłączeniem przestrzeni powietrznej znajdującej się w pobliżu ukraińskiej granicy. Wprowadzone przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię oraz Unię Europejską sankcje w żaden sposób nie zakłócą tych operacji.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy