Turkish Airlines zwiększają liczbę lotów do Rosji

7 marca 2022 10:20
1 komentarz
Linia Turkish Airlines jest kolejnym przewoźnikiem, który korzysta na napiętych relacjach politycznych między Rosją a Europą. Wzajemne zamknięcie przestrzeni powietrznej okazało się być motorem napędowym dla tureckiej linii, która z otwartymi ramionami przyjmuje rosyjskich podróżnych.
Reklama
Wojna na Ukrainie przybiera na sile. Częścią sankcji zachodniego świata wobec brutalnego reżimu Władimira Putina było zamknięcie (przede wszystkim) amerykańskiej i europejskiej przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów. Blokada okazała się na tyle skuteczna, że rosyjska linia Aerofłot została zmuszona do tymczasowego zawieszenia wszystkich połączeń międzynarodowych z wyjątkiem rejsów do Mińska.

Nie wszystkie zachodnie państwa dostosowały się do apelu demokratycznych przywódców o zamknięciu przestrzeni powietrznej dla Rosjan. Na taki krok nie zdecydowała się m.in. Serbia oraz Turcja. W ten sposób zarówno Serbowie jak i Turcy uniknęli odwetu Rosjan, którzy odpowiedzieli tym samym i zamknęli swoją przestrzeń powietrzną dla europejskich samolotów.


Taki rozkład sił w europejskim lotnictwie sprawił, że linie Air Serbia oraz Turkish Airlines wzięły na siebie niemal cały ruch pasażerski między Europą a Rosją. Obaj przewoźnicy postanowili skorzystać na napiętych relacjach politycznych i stworzyli prawdziwe centra przesiadkowe w Belgradzie i Stambule dla rosyjskich pasażerów podróżujących na zachód.

Linia Turkish Airlines zadeklarowała chęć zwiększenia częstotliwości rejsów na wszystkich trasach z Turcji do Rosji. Jednocześnie, turecki przewoźnik poinformował o wznowieniu zawieszonego połączenia ze Stambułu do Jekaterynburga. Rosyjska siatka połączeń linii Turkish Airlines zostanie pokaźnie wzmocniona i będzie składała się z aż czterech kierunków. Byłoby ich jeszcze więcej, gdyby nie zamknięcie rosyjskiej przestrzeni powietrznej sąsiadującej z Ukrainą dla wszystkich rejsów cywilnych. Linia Turkish Airlines poleci ze Stambułu do Moskwy Wnukowo, Sankt Petersburga, Kazania oraz wspomnianego już Jekaterynburga. Najpopularniejsze rotacje będą obsługiwane samolotami szerokokadłubowymi tj. Airbus A330 oraz Boeing 787 Dreamliner.

Ostatnie komentarze

maciek_waw 2022-03-07 12:56   
maciek_waw - Profil maciek_waw
Tam, gdzie dwóch sie bije, trzeci korzysta. Jeszcze czkawką odbije się zachłanność Turkisha jak i Air Serbia.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy