UIA zawiesza działalność do marca

1 marca 2022 09:30
Linia Ukraine International Airlines zawiesiła swoją działalność operacyjną do 23 marca 2022 roku. Decyzja była nieunikniona w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz całkowitego zamknięcia ukraińskiej przestrzeni powietrznej w związku z prowadzonymi na jej terenie działaniami zbrojnymi.
Reklama
Minęła piąta doba nieusprawiedliwionego ataku Władimira Putina na Ukrainę. Na kilka chwil przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji w miniony czwartek (24.02), ukraińskie władze całkowicie zamknęły przestrzeń powietrzną nad Ukrainą w związku z nieuchronnymi działaniami zbrojnymi, które mogą zagrażać bezpieczeństwu operacji lotniczych.


Blokada ukraińskiej przestrzeni powietrznej oznaczała, że samoloty linii Ukraine International Airlines zostały uziemione na Ukrainie. Przewoźnik najpierw zawiesił wszystkie rejsy do 27 lutego 2022 roku włącznie, aby niedługo później wydłużyć ten okres przynajmniej do 23 marca 2022 roku. Oznacza to, że następny rejs komercyjny linii Ukraine International Airlines odbędzie się najwcześniej 24 marca 2022 roku.

Znaczna część floty ukraińskiego przewoźnika znajduje się na lotniskach, które od kilku dni znajdują się pod brutalnym ostrzałem rosyjskich wojsk.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy