UIA zmaga się z ubezpieczycielami

16 lutego 2022 09:00
Ukraine International Airlines poinformowały, że zostały zmuszone do tymczasowego wycofania ze swojej służby pięciu samolotów Boeing 737-800. Krok został wykonany po zawieszeniu ubezpieczeń maszyn korzystających z ukraińskiej przestrzeni powietrznej przez niektórych ubezpieczycieli.
Reklama
Wojna za naszą wschodnią granicą wisi na włosku. Ryzyko konfliktu zbrojnego na granicy rosyjsko-ukraińskiej wpływa nie tylko na politykę światowych mocarstw, ale również bezpośrednio oddziaływuje na branżę lotniczą. Pomimo walki o utrzymanie stałych połączeń lotniczych z Ukrainą, którą prowadzi ukraiński rząd poprzez m.in. utworzenie specjalnego funduszu na rzecz potencjalnych roszczeń ubezpieczycieli, coraz więcej podmiotów podejmuje decyzje o tymczasowym wstrzymaniu operacji lotniczych w trosce o bezpieczeństwo pasażerów. Ukraina zastrzega jednak, że nie ma powodów, aby podejmować tak drastyczne kroki i zachęca przewoźników do nieustannego realizowania ukraińskiej siatki połączeń.


Jednym z istotniejszych problemów, z którym musi mierzyć się ukraińskie środowisko lotnicze, jest niechęć ubezpieczycieli do ubezpieczania samolotów regularnie korzystających z ukraińskiej przestrzeni powietrznej. Sytuacja jest na tyle poważna, że Ukraine International Airlines musiały wycofać ze swojej służby pięć maszyn Boeing 737-800 po tym jak ubezpieczyciel samolotów nakazał wstrzymanie operowania w ukraińskiej przestrzeni powietrznej w związku z wątpliwym bezpieczeństwem w regionie.

Uziemione samoloty Boeing 737-800 trafiły na hiszpańskie lotnisko Castellon. Kolejne dwie maszyny Ukraine International Airlines zostały odesłane do Belgradu, gdzie przechodzą obecnie zaplanowane wcześniej prace naprawcze oraz wymagane przeglądy. Pomimo znacznych utrudnień, przewoźnik nie zamierza rezygnować z obsługi jakichkolwiek połączeń. Chwilę po przekazaniu informacji o tymczasowym wycofaniu ze służby przynajmniej siedmiu samolotów Boeing 737-800, Ukraine International Airlines zagwarantowały, że zapewnią ciągłą łączność powietrzną między Ukrainą a innymi państwami przy współpracy ze swoimi partnerami biznesowymi oraz władzami ukraińskimi.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy