Wizz Air odleciał z Krakowa do Dubaju

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 lutego 2022 10:00
Pierwszy samolot węgierskiego przewoźnika odleciał dzisiaj (4.02) z Krakowa w kierunku emirackiego Dubaju. Połączenie Wizz Aira do największego miasta ZEA będzie realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki oraz piątki.
Reklama

Dzisiaj (4.02) z niewielkim opóźnieniem samolot Airbus A321 o znakach rejestracyjnych HA-LZG oficjalnie zainaugurował nowe połączenie z Krakowa do Dubaju. Maszyna w barwach węgierskiego Wizz Aira odleciała w kierunku Zjednoczonych Emiratów Arabskich o godzinie 9:27. Pasażerowie rejsu spędzą w powietrzu 5 godzin i 30 minut, a lądowanie w Dubaju zaplanowane jest na godzinę 17:25 czasu lokalnego.

- Priorytetem naszego lotniska jest obecnie jak najszybsze odbudowanie bogatej i różnorodnej siatki połączeń. Nowe połączenie linii lotniczej WIZZ AIR do Dubaju jest szansą dla Krakowa i Małopolski, aby odbudować potencjał turystyczny całego regionu - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Portu Lotniczego im. Jana Pawła II.


Trasa z podkrakowskich Balic do emirackiego Dubaju realizowana będzie z częstotliwością dwóch lotów na przestrzeni tygodnia, w poniedziałki oraz piątki. Z informacji dostępnej na stronie rezerwacyjnej przewoźnika wynika, że połączenie będzie wykonywane do 27 maja 2022 roku, czyli przez niespełna cztery miesiące.

- Dubaj to wspaniałe miasto, które łączy egzotykę kultury arabskiej z nowoczesną architekturą. To także ważny punkt przesiadkowy do innych miejsc na całym świecie - dodał Włoszek.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama